Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2019

Znowu powiało. Straż Miejska pomagała w usuwaniu skutków silnych wiatrów

fot. pow

fot. pow

W dniu wczorajszym tj. 23-04-2019 roku na terenie powiatu nakielskiego występował silny wiatr o # średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h.

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała 6 zgłoszeń o zagrożeniach.

Na ul. Rynek w Nakle nad Notecią wiatr rozwiał i poprzewracał dekoracje świąteczne, wyrwał duże arkusze blachy z dachu bloku na ul. Mickiewicza w Nakle nad Notecią, w miejscowości Paterek przewrócił gminną tablicę informacją na jezdnię, pozrywał donice które wisiały na jednym z balkonów na ul. Ks. Skargi w Nakle nad Notecią, uszkodził słup energetyczny na ul. Plac Zamkowym w Nakle nad Notecią, uszkodził także baner który wisiał przy dyskoncie Mila na ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią.

W takich sytuacjach każde zgłoszenie jest sprawdzane przez patrol Straży Miejskiej. Tam gdzie jest to konieczne staramy się zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Wzywamy również Straż Pożarną, służby energetyczne, powiadamiamy instytucje odpowiedzialne za infrastrukturę techniczną, którą uszkodził wiatr. Tym razem dzięki czujnym mieszkańcom  gminy nic nikomu się nie stało i obyło się bez większych strat materialnych.

materiał: Agnieszka Warmke

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)