Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2019

Znowu powiało. Straż Miejska pomagała w usuwaniu skutków silnych wiatrów

fot. pow

fot. pow

W dniu wczorajszym tj. 23-04-2019 roku na terenie powiatu nakielskiego występował silny wiatr o # średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h.

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała 6 zgłoszeń o zagrożeniach.

Na ul. Rynek w Nakle nad Notecią wiatr rozwiał i poprzewracał dekoracje świąteczne, wyrwał duże arkusze blachy z dachu bloku na ul. Mickiewicza w Nakle nad Notecią, w miejscowości Paterek przewrócił gminną tablicę informacją na jezdnię, pozrywał donice które wisiały na jednym z balkonów na ul. Ks. Skargi w Nakle nad Notecią, uszkodził słup energetyczny na ul. Plac Zamkowym w Nakle nad Notecią, uszkodził także baner który wisiał przy dyskoncie Mila na ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią.

W takich sytuacjach każde zgłoszenie jest sprawdzane przez patrol Straży Miejskiej. Tam gdzie jest to konieczne staramy się zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Wzywamy również Straż Pożarną, służby energetyczne, powiadamiamy instytucje odpowiedzialne za infrastrukturę techniczną, którą uszkodził wiatr. Tym razem dzięki czujnym mieszkańcom  gminy nic nikomu się nie stało i obyło się bez większych strat materialnych.

materiał: Agnieszka Warmke

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)