Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2022

Zmywarka nie działa? Sprawdź, co może być przyczyną!

fot. powierzone

fot. powierzone

Wysokiej klasy zmywarki do naczyń są urządzeniami trwałymi, służą# swoim użytkownikom na przestrzeni wielu lat. Jednak nawet w ich przypadku może dochodzić do awarii – zwłaszcza w przypadku niewłaściwej eksploatacji urządzeń. Które z nich są najczęstsze i z czego wynikają? Oto najbardziej powszechne usterki zmywarek! 

Najczęstsze problemy ze zmywarkami 

W sytuacji, gdy Twoja zmywarka do naczyń nie działa prawidłowo, nie musisz natychmiast oddawać jej do serwisu. Niekiedy istnieje szansa na samodzielne przywrócenie jej pełnej sprawności, jednak niezbędna jest wiedza na temat najczęstszych problemów z tego rodzaju urządzeniami. Mowa tu zwłaszcza o sytuacjach, w których zmywarka nie pobiera wody albo nie suszy naczyń. 

Zmywarki samodzielnie pobierają wodę, która jest niezbędna do przeprowadzenia całego procesu mycia naczyń. Niestety, niekiedy zdarza się, że jest z tym problem – najczęściej spowodowany jest on zapchanym płaszczem wodnym, który można samodzielnie wyjąć i wyczyścić, a w przypadku jego uszkodzenia (np. pęknięcia) – wymienić na nowy. To jednak nie wszystko. Kiedy zmywarka nie pobiera wody, może to oznaczać uszkodzony programator albo elektrozawór. Zwykle w obu przypadkach niezbędna będzie wymiana części na nowe. 

Drugą ważną funkcją każdej zmywarki jest osuszenie naczyń po ich wcześniejszym umyciu. Niekiedy dochodzi jednak do sytuacji, w której po zakończonym procesie naczynia wciąż są wilgotne. Najczęściej wynika to z nieodpowiedniego działania grzałki, która odpowiada za podwyższanie temperatury niezbędnej do suszenia. Inną przyczyną może być uszkodzony wentylator – podobnie jak grzałkę należy wtedy wymienić na nowy. 

Zdarza się również, że zmywarka nie podgrzewa wody, co również będzie miało negatywny wpływ na proces zmywania. W tym wypadku najczęstszymi przyczynami usterki są uszkodzona grzałka albo niewłaściwie działający programator. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz zmuszony do wymiany któregoś z tych elementów. 

Problemy ze zmywarką? Zwróć uwagę na inne problemy 

Usterki zmywarki lub problemy związane z ich prawidłową pracą mogą wynikać także z innych czynników. Do tych najczęstszych zaliczamy: 

  • zaniedbane filtry albo zatkane przez resztki jedzenia otwory w ramieniu natryskowym; 

  • uszkodzenie prowadnic kosza, wynikające z niewłaściwego wysuwania; 

  • uszkodzone zawiasy w drzwiach zmywarki; 

  • awarię wyświetlacza, do której doszło w wyniku nadmiernej wilgoci; 

  • niedrożny odpływ, w wyniku czego zmywarka nie może rozpocząć procesu mycia. 

Jeżeli chcesz, aby urządzenie działało sprawnie przez wiele lat, powinieneś zadbać o regularną konserwację. Pomogą Ci w tym specjalne aplikacje do sterowania sprzętem za pomocą telefonu – np. zmywarki do zabudowy 60 marki Electrolux współpracują z aplikacją My Electrolux Kitchen, która nie tylko pozwoli na łatwe sterowanie urządzeniem, ale również poinformuje o konieczności przeprowadzenia konserwacji oraz przekaże niezbędne wskazówki. Powiadomi także o braku soli czy nabłyszczasza. Z poziomu aplikacji można też ustawiać wybrane programy czy opóźnić start pracy zmywarki. 

Pamiętaj! Jeżeli nie masz pewności, co uległo uszkodzeniu, skontaktuj się ze specjalistą. Dzięki temu unikniesz ryzyka pogłębienia problemu w wyniku nieprawidłowych działań. 

 

Materiał Partnera - Artykul Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)