Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

19 września 2021

Zmienne warunki na drogach. Policja ma kilka rad dla pieszych i kierowców

fot. archiwum

fot. archiwum

Po wakacyjnych upałach nie ma już śladu. Jesienna aura spowodowała# pogorszenie warunków na drodze. Jest ślisko, szaro i mglisto. Ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają od kierowców większej ostrożności. Pamiętajmy noga z gazu!

Od kilku dni na drogach całej Polski panują już jesienne warunki. Jest mokro, ślisko, mglisto i szaro. Po wakacyjnych upałach już nie ma śladu, ale wielu kierowców nie zmieniło jeszcze swoich przyzwyczajeń za kierownicą. Policjanci drogówki odnotowują w ostatnim czasie wzrost ilości zdarzeń drogowych.

Niewłaściwe zachowanie kierowcy do zastanych warunków, brawura i nadmierna prędkość to główne przyczyny zdarzeń w tym okresie. Nie możemy zapominać, że ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji na drodze. Pierwsze objawy jesieni mogą powodować brak koncentracji i zapominanie o podstawowych zasadach i przepisach, a to może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Przyczyny wypadku drogowego leżą najczęściej po stronie człowieka. To suma błędów kierowcy ma na nie ostateczny wpływ. Ale zawsze możemy dostosować swoją jazdę do niekorzystnych warunków pogodowych, złej nawierzchni czy większego natężenia ruchu.

Pamiętajmy, że to od nas samych zależy, czy jesienna aura upłynie pod znakiem tragicznych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia i coraz szybciej zapadający zmrok, wpływają na bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i rowerzystów. Nie dopuśćmy do tego i bądźmy ostrożni oraz widoczni na drodze.

Apelujemy do pieszych, aby dali kierującym szansę lepszej widoczności i nosili odblaski. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości 120 metrów. Osoba, która nie ma odblasków z około 30 metrów. To zbyt mało, żeby kierowca mógł odpowiednio zareagować.

Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zdecydowane zdjęcie nogi z gazu!

Materiał: KWP w Opolu 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    r-ek, w dniu 19-09-2021 18:48:33 napisał:

    Policja może ustawi się przy Przejściach DLA pieszych i zwróci uwagę rowerzystą ,bo nie zawsze z samochodu ich widać. Poza tym dlaczego nie ma policji na skrzyzowaniu Wąska -Bydgoska- Ks. Skargi. Z Wąskiej wyjeżdzaja i wymuszają jakby nie było tam skrzyzowania. Kiedyś złotówy wykorzystałyby tę okazję

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)