Dziś mamy 23 sierpnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2019

Zmiany w budżecie sołeckim. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

fot. BG

fot. BG

Podczas zeszłorocznego zebrania mieszkańcy Występu przeznaczyli część # funduszu sołeckiego na projekt boiska sportowego, ale ostatecznie nie uda się zrealizować tego zadania. Kwota musiała zostać przeznaczona na inny cel, o czym mieli zdecydować mieszkańcy na zwołanym zebraniu wiejskim.

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. O podziale środków na poszczególne zadania decydują mieszkańcy podczas zebranie wiejskiego.

Takie miało miejsce w zeszłym roku również w Występie, gdzie do rozdysponowania była kwota 40 959,59 zł. Znaczna część z tych pieniędzy miała zostać przeznaczona na budowę boiska sportowego, ale nie zgodził się na to urząd miasta, który w piśmie tłumaczył, że tego typu działania należą do zadań własnych gminy i w innym wypadku, doszłoby do złamania prawa oświatowego.

W związku z tym zorganizowano kolejne zebranie, gdzie lwią część tej kwoty przeznaczono na wyposażenie siłowni plenerowej oraz wybudowanie boiska treningowego do koszykówki na terenie rekreacyjno – sportowym w Występie II. Z biegiem czasu wycofano się jednak z tego pomysłu, ponieważ narodził się nowy.

W dniu wczorajszym, tj. 13 sierpnia, odbyło się kolejne zebranie, na którym przedstawiono plan budowy ścieżki od ulicy Kasztanowej do ulicy Klonowej i Rybackiej. Jedna z firm wyceniła koszt budowy na ponad 100 tysięcy zł. - My mamy jedną czwartą tej kwoty, o kolejne tyle poprosiłam burmistrza, ale odpowiedź była negatywna, bynajmniej do czasu rozstrzygnięcia przetargów, które urząd aktualnie prowadzi – tłumaczyła sołtys Ewa Hoppe.

Pomysł spodobał się jednak mieszkańcom, którzy pomimo braku wsparcia ze strony władz, przychylili się do tego planu, jednogłośnie przyjmując nową propozycję przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  4990, w dniu 14-08-2019 11:48:20 napisał:

  myślałem, że na awkarium z rekinami

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Mieszkaniec, w dniu 14-08-2019 12:05:43 napisał:

  Drogiiii... lepiej za plac zabaw niech się sołtysowa weźmie bo dzieci nie mają gdzie się bawić.zarośnięty i zniszczony.zresztą boisko chcą robić jak o jedno nie potrafią zadbać.wiec decyzję do przamyślenia Pani Sołtys.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 14-08-2019 13:33:52 napisał:

  Najbardziej na planach Występu podoba mi się miejsce oznaczone kołami olimpijskimi. Bardzo fajnie, tylko nazwać tego obiektem sportowo-rekreacyjnym trudno. Zaniedbane boisko które mogło by służyć naszej młodzieży. Ale tam to można sobie krzywdę najwyżej zrobić

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 14-08-2019 14:16:13 napisał:

  Popieram pomysł monitoringu na cmentarzu. Kazdy kto ma grob bliskich doświadcza kradziezy nagminnie. Warto się tym zająć .

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Józefinka, w dniu 14-08-2019 18:42:00 napisał:

  To Pani która stwierdziła, że stan dróg jest zadowalający. Zenada

  odpowiedz

  • 1 (1)

  sąsiad, w dniu 15-08-2019 18:40:30 napisał:

  Ulice w występie można spokojnie nazwać drogami osiedlowymi. Czy przy nich naprawdę potrzebne są ścieżki rowerowe? Weźmy się za realizację naprawdę ważnych spraw, zanim ktoś dojdzie do wniosku, że ten fundusz to właściwie nam nie jest potrzebny.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Botox
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)