Zmarła Barbara Kozłowska-Mencfel. Nie żyje wieloletnia nauczycielka
fot. ZSCKR w Samostrzelu
18 grudnia 2024 roku zmarła wieloletnia nauczycielka #w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu, pani Barbara Kozłowska- Mencfel.
Przez 31 lat uczyła chemii, była również wychowawczynią wielu pokoleń absolwentów technikum w Samostrzelu.
Urodziła się 23 sierpnia 1940 r. w Wilnie, skąd w 1946 roku z rodzicami i rodzeństwem wyjechała do Lęborka. W 1963 roku ukończyła studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1963- 1966 pracowała jako nauczycielka biologii i chemii w Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim, a przez kolejne sześć lat mieszkała w Bułgarii, kierując laboratorium chemicznym w zakładzie przemysłowym w Kazanłyku. W 1972 powróciła do Polski i podjęła pracę w charakterze nauczycielki chemii w ZSCKR w Samostrzelu. W 2003 roku przeszła na emeryturę.
W pamięci absolwentów, nauczycieli i pracowników pozostanie jako niezwykle mądra, życzliwa i dobra osoba, oddana swojej pracy i uczniom. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Pogrzeb Barbary Kozłowskiej-Mencfel odbędzie się 7 stycznia 2025 o godz. 11.00 w kościele i na cmentarzu w Sadkach.
Materiał: Małgorzata Ciechanowska
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)