Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 sierpnia 2023

Zmarł wieloletni dyrektor Centrum Onkologii. Nie żyje doktor Pawłowicz

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Żegnamy doktora Zbigniewa Pawłowicza, wieloletniego dyrektora bydgoskiego Centrum #Onkologii, parlamentarzystę, samorządowca, zasłużonego dla Bydgoszczy i regionu. Był świetnym menedżerem, wizjonerem, pasjonatem pracy, a przede wszystkim oddanym pacjentom lekarzem, znakomitym chirurgiem. - To Jemu zawdzięczamy obecny kształt bydgoskiego ośrodka onkologicznego i to, że jest to jeden z najlepszych tego typu ośrodków w kraju – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Doktor Zbigniew Pawłowicz kierował Centrum Onkologii w latach 1996-2014. Jako dyrektor i lekarz stawiał z jednej strony na nowoczesne technologie w diagnostyce i terapii, z drugiej – na indywidualne i służebne podejście do pacjenta zgodnie z zasadą „jesteśmy dla Ciebie”. Dzisiejsze CO, nowoczesną placówkę kompleksowego leczenia chorób nowotworowych, stworzył wzorując się na najlepszych rozwiązaniach światowych. Jego autorskimi realizacjami są silny segment profilaktyczny centrum, wielospecjalistyczna poliklinika CO, łączące badania naukowe z onkologią personalizowaną Innowacyjne Forum Medyczne, Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu z pełnowymiarowym basenem pływackim, a nawet model żywienia pacjentów, oparty o przyzwoite standardy hotelowe.

Ma swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów i stałe miejsce w pamięci tych, którzy mieli szczęście się z Nim zetknąć.

Cześć Jego Pamięci!

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 19 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Budowa hal
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)