Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Zimowe Mistrzostwa Polski. Najwięcej emocji dostarczył Dominik Szcześniak

fot. UKS Czwórka Nakło

fot. UKS Czwórka Nakło

W dniach 6-8 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim na Pływalni Rawszczyzna Eodbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich.

Gminę Nakło nad Notecią reprezentowali zawodnicy UKS Czwórka w składzie: Agnieszka Bala, Lena Bzdawka, Dominik Szcześniak, Kacper Koszny, Maciej Szpara i Dominik Kraiński. Przez trzy dni rywalizacji nasi pływacy walczyli na krótkiej pływalni z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. W zawodach wystartowało 576 pływaków ze 159 klubów. Poziom sportowy zawodów był wręcz kosmiczny. Na „planecie” Rawszczyzna codziennie bite były Rekordy Polski. Łącznie poprawiano ich aż 18 w 11 konkurencjach. W tak silnie obstawionych zawodach każdy udział w finale stawał się mega wydarzeniem. Sportowo nasi zawodnicy spisali się wręcz perfekcyjnie. Systematycznie poprawiali swoje życiowe rekordy i z wyścigu na wyścig nabierali rozpędu. Najwięcej emocji dostarczył Dominik Szcześniak, który dwa razy awansował do Finału B. Drugiego dnia w wyścigu na 50m stylem motylkowym z czasem 27,17 zajął 11 miejsce w stawce 125 zawodników. Ostatniego dnia start Dominika w eliminacjach na 100m stylem dowolnym również dał awans do Finału B. W stawce 160 zawodników biorących udział w tej konkurencji nasz zawodnik ostatecznie zajął z czasem 55,56 szesnaste miejsce. Bardzo blisko finału B był również Maciej Szpara, któremu do startu w wyścigu finałowym na 400m stylem zmiennym zabrakło zaledwie 0,01 sekundy.

Zimowe Mistrzostwa Polski 14 latków w ocenie trenerów obecnych na zawodach Marcina Kulińskiego i Michała Stachowskiego, należy zaliczyć do bardzo udanych. Zdobyte doświadczenie startów z najlepszymi zawodnikami dodało wiatru w żagle naszym zawodnikom i motywacji do pracy w przygotowaniach do Letnich Mistrzostw Polski 15 latków. UKS Czwórka Nakło w punktacji klubowej na 159 zespołów zajął 79 miejsce. Takie sukcesy sportowe są wynikiem zaangażowania i pracy nauczycieli klas sportowych i trenerów UKS Czwórka Nakło. Nasi reprezentanci to uczniowie klas sportowych ZSP nr 4 w Nakle (A. Bala, L. Bzdawka, D. Szcześniak, M. Szpara, K. Koszny) i SP nr 2 w Nakle (D. Kraiński).

W imieniu uczestników zawodów i trenerów kierujemy słowa podziękowania do Pana Burmistrza Miasta i Gm. Nakło Nad Notecią Sławomira Napierały za udzielone nam wsparcie finansowe bez którego wyjazd na zawody nie byłby możliwy. Dziękujemy również dyrektorom: Panu Tomaszowi Rompalskiemu (ZSP 4) i Pani Anny Maćkowskiej (SP2), którzy wspierają pływackie klasy sportowe i dbają o sportowy rozwój nakielskich szkół.

Naszym młodym sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i kolejnego udziału w Mistrzostwach Polski.

materiał: Marcin Kuliński i Michał Stachowski UKS Czwórka Nakło

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)