Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Zimowe Mistrzostwa Polski. Najwięcej emocji dostarczył Dominik Szcześniak

fot. UKS Czwórka Nakło

fot. UKS Czwórka Nakło

W dniach 6-8 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim na Pływalni Rawszczyzna Eodbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich.

Gminę Nakło nad Notecią reprezentowali zawodnicy UKS Czwórka w składzie: Agnieszka Bala, Lena Bzdawka, Dominik Szcześniak, Kacper Koszny, Maciej Szpara i Dominik Kraiński. Przez trzy dni rywalizacji nasi pływacy walczyli na krótkiej pływalni z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. W zawodach wystartowało 576 pływaków ze 159 klubów. Poziom sportowy zawodów był wręcz kosmiczny. Na „planecie” Rawszczyzna codziennie bite były Rekordy Polski. Łącznie poprawiano ich aż 18 w 11 konkurencjach. W tak silnie obstawionych zawodach każdy udział w finale stawał się mega wydarzeniem. Sportowo nasi zawodnicy spisali się wręcz perfekcyjnie. Systematycznie poprawiali swoje życiowe rekordy i z wyścigu na wyścig nabierali rozpędu. Najwięcej emocji dostarczył Dominik Szcześniak, który dwa razy awansował do Finału B. Drugiego dnia w wyścigu na 50m stylem motylkowym z czasem 27,17 zajął 11 miejsce w stawce 125 zawodników. Ostatniego dnia start Dominika w eliminacjach na 100m stylem dowolnym również dał awans do Finału B. W stawce 160 zawodników biorących udział w tej konkurencji nasz zawodnik ostatecznie zajął z czasem 55,56 szesnaste miejsce. Bardzo blisko finału B był również Maciej Szpara, któremu do startu w wyścigu finałowym na 400m stylem zmiennym zabrakło zaledwie 0,01 sekundy.

Zimowe Mistrzostwa Polski 14 latków w ocenie trenerów obecnych na zawodach Marcina Kulińskiego i Michała Stachowskiego, należy zaliczyć do bardzo udanych. Zdobyte doświadczenie startów z najlepszymi zawodnikami dodało wiatru w żagle naszym zawodnikom i motywacji do pracy w przygotowaniach do Letnich Mistrzostw Polski 15 latków. UKS Czwórka Nakło w punktacji klubowej na 159 zespołów zajął 79 miejsce. Takie sukcesy sportowe są wynikiem zaangażowania i pracy nauczycieli klas sportowych i trenerów UKS Czwórka Nakło. Nasi reprezentanci to uczniowie klas sportowych ZSP nr 4 w Nakle (A. Bala, L. Bzdawka, D. Szcześniak, M. Szpara, K. Koszny) i SP nr 2 w Nakle (D. Kraiński).

W imieniu uczestników zawodów i trenerów kierujemy słowa podziękowania do Pana Burmistrza Miasta i Gm. Nakło Nad Notecią Sławomira Napierały za udzielone nam wsparcie finansowe bez którego wyjazd na zawody nie byłby możliwy. Dziękujemy również dyrektorom: Panu Tomaszowi Rompalskiemu (ZSP 4) i Pani Anny Maćkowskiej (SP2), którzy wspierają pływackie klasy sportowe i dbają o sportowy rozwój nakielskich szkół.

Naszym młodym sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i kolejnego udziału w Mistrzostwach Polski.

materiał: Marcin Kuliński i Michał Stachowski UKS Czwórka Nakło

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)