Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Zima to trudny czas dla zwierząt. Dokarmianie ptaków w "Donaldzie"

fot. pow

fot. pow

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ochrony# zwierząt.

Pozwala dzieciom na podejmowanie prostych prac na rzecz najbliższego środowiska przyrodniczego, zachęca do obserwacji, poznawania ptaków w ich naturalnym środowisku, a nie tylko z opowieści nauczyciela. Dlatego też, przedszkolaki z "Donalda" dbają o to, by w  karmnikach nie zabrakło okruchów chleba, słoniny, ziarna itp. Wiedzą bowiem, że zima to trudny czas dla ptaków, które ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe  mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce. Miejmy nadzieję, że dzięki systematycznemu dokarmianiu ptaków dzieci zdobędą szeroką wiedzę na temat popularnych w Polsce ich gatunków, a codzienna obserwacja pozwoli dzieciom poznać ich zwyczaje. Pamiętajmy bowiem, że dziecko najlepiej poznaje przyrodę poprzez działanie, odkrywając jej tajemnice.

materiał:  mgr Iwona Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)