Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Zima to trudny czas dla zwierząt. Dokarmianie ptaków w "Donaldzie"

fot. pow

fot. pow

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ochrony# zwierząt.

Pozwala dzieciom na podejmowanie prostych prac na rzecz najbliższego środowiska przyrodniczego, zachęca do obserwacji, poznawania ptaków w ich naturalnym środowisku, a nie tylko z opowieści nauczyciela. Dlatego też, przedszkolaki z "Donalda" dbają o to, by w  karmnikach nie zabrakło okruchów chleba, słoniny, ziarna itp. Wiedzą bowiem, że zima to trudny czas dla ptaków, które ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe  mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce. Miejmy nadzieję, że dzięki systematycznemu dokarmianiu ptaków dzieci zdobędą szeroką wiedzę na temat popularnych w Polsce ich gatunków, a codzienna obserwacja pozwoli dzieciom poznać ich zwyczaje. Pamiętajmy bowiem, że dziecko najlepiej poznaje przyrodę poprzez działanie, odkrywając jej tajemnice.

materiał:  mgr Iwona Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)