Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

"Zero tolerancji". Posypały się mandaty za spożywanie alkoholu

fot. archiwum

fot. archiwum

Straż Miejska w Nakle nad Notecią podsumowała pierwszy miesiąc wakacji w # ramach trwającej akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”.

Okres wakacyjny oraz letnia pora sprzyja piciu alkoholu w miejscach objętych całkowitym zakazem ich spożywania. W lipcu – pierwszym miesiącu wakacji, funkcjonariusze nakielskiej Straży Miejskiej każdego dnia służby prowadzili kontrole miejsc publicznych na terenie gminy Nakło nad Notecią w ramach trwającej akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”. Wykonując patrole prewencyjne w miejscach najczęstszych spotkań amatorów alkoholu pod chmurką nałożyli 16 mandatów karnych za jego spożywanie w miejscach zabronionych, natomiast 9 osób pouczyli za usiłowanie spożycia alkoholu. Przeprowadzili 11 kontroli placówek handlowych sprzedających alkohol.

Wykroczenia związane z łamaniem przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi należą do jednych z najbardziej uciążliwych dla lokalnej społeczności. Osoby spożywające alkohol lub nietrzeźwe na ulicach miasta, przy sklepach, w parkach, placach zabaw -  niezależnie od swojego zachowania wzbudzają w przechodniach niesmak, a nieraz i strach. Strażnicy miejscy ze szczególnym nasileniem kontrolują takie miejsca egzekwując ustanowione prawo zakazujące spożywania alkoholu. Równolegle strażnicy miejscy prowadzą rozmowy w placówkach handlowych, gdzie sprzedawany jest alkohol pod kątem tego, czy spełniane są formalne wymogi dotyczące sprzedaży alkoholu,  w tym posiadanej wiedzy przez ekspedientów o nie sprzedawaniu alkoholu osobom małoletnim oraz nietrzeźwym.

Warto dodać, iż akcja „Zero tolerancji dla alkoholu”, prowadzona jest przez nakielską Straż Miejską na terenie gminy Nakło nad Notecią od pierwszych dni maja 2022 roku. W tym czasie strażnicy miejscy wykonali 216 kontroli miejsc objętych zakazem spożywania alkoholu, nałożyli 42 mandaty karne oraz zastosowali 27 pouczeń wobec osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych. Akcja jest kontynuowana.

materiał: st. insp. Dariusz Chróściński/SM w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 28

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)