Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
05 grudnia 2017

Żegluga podpisała umowę z kolejną uczelnią. Szkoła będzie współpracować z Akademią Morską w Gdyni

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 5 grudnia 2017 r. w świetlicy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława # Romanowskiego w Nakle nad Notecią miała miejsce uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Morską w Gdyni a Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

Akademię Morską w Gdyni reprezentowali Prorektor ds. Nauki Pan Ireneusz Czarnowski oraz Prorektor ds. Mirosław Czechowski, którzy przywieźli podpisane wcześniej przez Rektora Akademii Morskiej w Gdyni Janusza Zarębskiego porozumienie.

Pod porozumieniem swój podpis złożył dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Pan Rafał Woźniak. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz zaproszeni goście m.in. Starosta Nakielski Pan Tomasz Miłowski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała, Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy Pan Jerzy Słomiński, Wicestarosta Nakielski Pan Andrzej Kinderman.

Główne cele zawarcia porozumienia obejmują m.in. podjęcie współpracy w zakresie kształcenia, badań naukowych oraz praktyk morskich z wykorzystaniem statków szkolnych Akademii Morskiej w Gdyni, celem doskonalenia i podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności nauczycieli oraz stworzenia warunków do pełnego rozwoju uczniów Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią; zapewnienie możliwości współpracy uczniów ze studenckimi kołami naukowymi działającymi w Akademii Morskiej w Gdyni; organizowania zajęć warsztatowych, wykładów i seminariów dla uczniów na terenie Akademii Morskiej w Gdyni.

materiał: Rafał Woźniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 20 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)