Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Żegluga otwarta dla dziewczyn. Zagraniczna praktyka dużo ją nauczyła

fot. Kamila Dolna

fot. Kamila Dolna

Nazywam się Kamila Dolna i jestem uczennicą klasy trzeciej Technikum Żeglugi Śródlądowej w# Nakle nad Notecią. W tym roku szkolnym miałam okazję uczestniczyć w dodatkowej indywidualnej praktyce zawodowej na pokładzie 110m barce motorowej „AQUA-MYRA.

Jak widać na dołączonych zdjęciach wykonywałam różne prace, począwszy od mycia pokładu, przez szlifowanie i malowanie pokładu, wymianę olejów i filtrów w silnikach, cumowanie tej pięknej jednostki aż do sterowania nią. Miałam szansę bardzo dużo zwiedzić, ponieważ pływałam po całej długości rzeki Ren między Basel w Szwajcarii przez Francję, Niemcy i oczywiście Holandię aż do dwóch największych portów w Europie (Antwerpia i Rotterdam).

Na praktyce bardzo dużo się nauczyłam na czym tak naprawdę polega praca marynarza, to nie tylko sterowanie statkiem lecz odpowiedzialności za siebie załogę i ładunek. Praktyka była dla mnie bardzo cennym doświadczeniem które zapamiętam na bardzo długie lata. Szkoła organizuje bardzo dużo atrakcyjnych, dobrze płatnych praktyk zawodowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

I to nieprawda, że ten dobrze płatny zawód jest tylko dla chłopaków. Na zachodzie Europy kobieta na statku śródlądowym to normalny widok. Udowodniłam, że dziewczyny jeśli chcą też potrafią wykonywać zawód marynarza żeglugi śródlądowej. Swoją przyszłość wiążę z pływaniem.

materiał: Kamila Dolna, kl. III Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)