Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

"Żegluga”, "Staszic” i "Witosław” z pomocą mieszkańcom. Świąteczne paczki

fot. powierzone

fot. powierzone

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się w pomoc ludziom potrzebującym.

W tym roku młodzież „Żeglugi” i „Staszica” i Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Witosławiu połączyła siły trzeci raz. W trzech szkołach na przełomie listopada i grudnia odbyła się świąteczna zbiórka żywności i artykułów drogeryjnych. Celem akcji było zapewnienie godnych, radosnych świąt osobom starszym, samotnym i czasem – zapomnianym. Wspólnie przygotowano paczki, które zostaną przekazane wolontariuszom grupy Ave Team działającym w ramach fundacji Sedeka. W najbliższych dniach uczniowie razem z wolontariuszami odwiedzą osoby potrzebujące, spędzą z nimi kilka wolnych chwil i wręczą paczki. Serdecznie dziękujemy uczniom ZSŹŚ im. kmdr. B. Romanowskiego, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, oraz społeczności ZS im. S. Staszica za wrażliwość, ofiarność i wielkie serce!

Opiekunami przedsięwzięcia byli pani Marzanna Gawrońska-Tercjak oraz pan Karol Lizak.

Materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)