Dziś mamy 25 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
03 października 2017

Zebranie w sołectwie. Środki z funduszu przeznaczono na realizację ważnego zadania

fot. powierzone

fot. powierzone

W miniony wtorek, 26 września w Lubaszczu odbyło się zebranie, podczas którego # mieszkańcy dokonali podziału funduszu sołeckiego na 2018 rok.

Zebranie odbyło się w drugim terminie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Mieszkańców powitał sołtys Kamil Miśkiewicz. W spotkaniu uczestniczył radny Ryszard Kubiak oraz Anna Gill opiekun sołectwa.

W czasie zebrania dokonano zmiany uchwały w sprawie funduszu sołeckiego za ubiegły rok. Do rozdysponowania zostało 1`4 697,81 zł, które miało zostać przeznaczone na zakup urządzeń na placu zabaw w Lubaszczu. Zdecydowano, że środki te zostaną przeznaczone na:

  • 13 697,81 zł - utwardzenie drogi gminnej na terenie sołectwa
  • 1 000 zł - zakup materiałów na potrzeby utrzymania terenów zielonych w sołectwie.

Z kolei na rok 2018 Lubaszcz otrzymał 19 197,86 zł. Mieszkańcy jednogłośnie uznali, że środki te zostaną przeznaczone na:

  • 18 197,86 zł - wykonanie dokumentacji projektowej dla drogi gminnej na terenie sołectwa
  • 1000 zł - zakup materiałów na potrzeby utrzymania terenów zielonych w sołectwie.
Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa domu pod klucz
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Kanapa
MEBLE PIOTR PASIEKA
Metkownice
od 179PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)