Dziś mamy 16 grudnia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

11 marca 2018

Zebranie w sołectwie. Po części oficjalnej mieszkańcy świętowali Dzień Kobiet

fot. MA

fot. MA

8 marca o 18:00 odbyło się zebranie sołeckie w Olszewce. Zgromadzeni dyskutowali o problemach # lokalnych i gminnych inwestycjach.

Po obradach goście zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji święta kobiet. Obecny był wicestarosta powiatu Andrzej Kinderman, burmistrz Sławomir Napierała, wiceburmistrz Piotr Kalamon, skarbnik Tomasz Angielczyk, radna Halina Mnichowska oraz reprezentanci KPWiK, policji i Straży Miejskiej. Sołtys Ryszard Kubiak zdał sprawozdania z 2017 roku.

Mieszkańcy mieli uwagi co do dzikiego wysypiska śmieci, które mimo wielu wniosków i przeciwdziałań nadal funkcjonuje. Okazało się że jest problem z telekomunikacją oraz z pozostawionymi słupami nalężącymi do jednej ze spółek telekomunikacyjnych. Burmistrz przybliżył mieszkańcom kwestie zmian organizacji ruchu, które są wprowadzane i tych dopiero planowanych. Nie zabrakło tematu smogu. Problem z nim ma zmniejszyć m.in. zmiana organizacji ruchu w Nakle oraz termomodernizacje. Wicestarosta również wypowiedział kilka słów na temat zrealizowanych inwestycji na terenie sołectwa. Radna Halina Mnichowska poinformowała rolników o szkoleniach oraz wyjazdach organizowanych w 2018 roku. Padły słowa podziękowania dla wszystkich zgormadzonych. Po zakończeniu merytorycznej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

Każda z reprezentantek płci pięknej otrzymała różę oraz słodki upominek. Spotkanie zakończyło się przy kawie, herbacie i domowych, świeżych wypiekach.

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kierowca Busa, w dniu 13-03-2018 20:24:01 napisał:

    Angela Merkel na głównym zdjęciu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Botox i kwas hialuronowy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Drobne naprawy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)