Dziś mamy 23 marca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
11 marca 2018

Zebranie w sołectwie. Po części oficjalnej mieszkańcy świętowali Dzień Kobiet

fot. MA

fot. MA

8 marca o 18:00 odbyło się zebranie sołeckie w Olszewce. Zgromadzeni dyskutowali o problemach # lokalnych i gminnych inwestycjach.

Po obradach goście zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji święta kobiet. Obecny był wicestarosta powiatu Andrzej Kinderman, burmistrz Sławomir Napierała, wiceburmistrz Piotr Kalamon, skarbnik Tomasz Angielczyk, radna Halina Mnichowska oraz reprezentanci KPWiK, policji i Straży Miejskiej. Sołtys Ryszard Kubiak zdał sprawozdania z 2017 roku.

Mieszkańcy mieli uwagi co do dzikiego wysypiska śmieci, które mimo wielu wniosków i przeciwdziałań nadal funkcjonuje. Okazało się że jest problem z telekomunikacją oraz z pozostawionymi słupami nalężącymi do jednej ze spółek telekomunikacyjnych. Burmistrz przybliżył mieszkańcom kwestie zmian organizacji ruchu, które są wprowadzane i tych dopiero planowanych. Nie zabrakło tematu smogu. Problem z nim ma zmniejszyć m.in. zmiana organizacji ruchu w Nakle oraz termomodernizacje. Wicestarosta również wypowiedział kilka słów na temat zrealizowanych inwestycji na terenie sołectwa. Radna Halina Mnichowska poinformowała rolników o szkoleniach oraz wyjazdach organizowanych w 2018 roku. Padły słowa podziękowania dla wszystkich zgormadzonych. Po zakończeniu merytorycznej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

Każda z reprezentantek płci pięknej otrzymała różę oraz słodki upominek. Spotkanie zakończyło się przy kawie, herbacie i domowych, świeżych wypiekach.

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kierowca Busa, w dniu 13-03-2018 20:24:01 napisał:

    Angela Merkel na głównym zdjęciu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Bon upominkowy
Test amortyzatorów
Nowoczesny styl
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rolery - mezoterapia skóry
SZAFY PRZESUWNE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)