Dziś mamy 22 września 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Zebranie w Olszewce. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

fot. MM

fot. MM

14 sierpnia w murach szkoły podstawowej w# Olszewce zorganizowano zebranie sołeckie.

40 mieszkańców podejmowało tego dnia decyzje dotyczące przesunięcia pieniędzy z tegorocznego funduszu sołeckiego na inną inwestycję oraz rozdysponowania nieco ponad 32 tys. zł na rok przyszły. Przypominamy, że mieszkańcy Olszewki otrzymali na rok 2019 łącznie 32 tys. 400 zł z czego 30 tys. zł przeznaczyli na budowę nawierzchni na drodze gminnej (działka 295, droga na osiedlu domków jednorodzinnych), a pozostałe pieniądze poszły na pielęgnację zieleni oraz wykaszanie chwastów na terenie wsi.

Sołtys Ryszard Kubiak wraz z radą sołecką zaproponowali mieszkańcom, by kwotę 30 tys. zł, która początkowo przeznaczona była na budowę nawierzchni na drodze gminnej na działce 295, przeznaczyć na inny cel. Mieszkańcy zdecydowaną większością głosów poparli propozycję Ryszarda Kubiaka, dokonując tym samym przesunięcia aż 30 tys. zł na wykonanie nawierzchni na drodze gminnej na działce nr 88.

W nadchodzącym roku mieszkańcy mają do rozdysponowania dokładnie 32 tys. 039 zł. Pieniądze przeznaczone będą na następujące cele: wykonanie nawierzchni na działce drogowej nr 295 zgodnie z posiadaną dokumentacją – 28 tys. zł; Utrzymanie zieleni na terenie wsi – 439 zł; Utrzymanie czystości w sołectwie – 2 tys. 600 zł; Pielęgnacja drzew – 1 tys. zł. Ponadto, mieszkańcy po raz kolejny podjęli decyzję o złożeniu wniosku do rady powiatu nakielskiego o uwzględnienie takich inwestycji jak: Kontynuacja budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1150C w stronę Nakła oraz dokonanie naprawy nawierzchni wspomnianej drogi w przyszłorocznym budżecie powiatu – Wnioskujemy o to już od 2017 roku, więc jak łatwo obliczyć, ponawiamy wniosek już po raz trzeci – zaznaczył Kubiak.

Ostatnim punktem zebrania były wolne głosy. Jednym z tematów dyskusji okazała się planowana budowa drogi ekspresowej S10. Mieszkańcy dyskutowali na temat wariantów jej przebiegu oraz potencjalnych szkód i niedogodności w momencie wyboru niekorzystnych dla Olszewki wariantów. Na prośbę mieszkańców, Ryszard Kubiak złoży także wniosek do urzędu gminy, który dotyczyć będzie odtworzenia oczek wodnych na terenie sołectwa.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  michał, w dniu 16-08-2019 16:43:58 napisał:

  chciałbym mieszkać w Olszewce.czy może ma ktoś na sprzedaż domek lub działkę?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kora, w dniu 19-08-2019 10:42:14 napisał:

  A kiedy będzie relacja z zebrania w Lubaszczu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Terminale płatnicze
Jadalnia / pokój dzienny
Zabiegi dla panów
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)