Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Zebranie w Olszewce. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

fot. MM

fot. MM

14 sierpnia w murach szkoły podstawowej w# Olszewce zorganizowano zebranie sołeckie.

40 mieszkańców podejmowało tego dnia decyzje dotyczące przesunięcia pieniędzy z tegorocznego funduszu sołeckiego na inną inwestycję oraz rozdysponowania nieco ponad 32 tys. zł na rok przyszły. Przypominamy, że mieszkańcy Olszewki otrzymali na rok 2019 łącznie 32 tys. 400 zł z czego 30 tys. zł przeznaczyli na budowę nawierzchni na drodze gminnej (działka 295, droga na osiedlu domków jednorodzinnych), a pozostałe pieniądze poszły na pielęgnację zieleni oraz wykaszanie chwastów na terenie wsi.

Sołtys Ryszard Kubiak wraz z radą sołecką zaproponowali mieszkańcom, by kwotę 30 tys. zł, która początkowo przeznaczona była na budowę nawierzchni na drodze gminnej na działce 295, przeznaczyć na inny cel. Mieszkańcy zdecydowaną większością głosów poparli propozycję Ryszarda Kubiaka, dokonując tym samym przesunięcia aż 30 tys. zł na wykonanie nawierzchni na drodze gminnej na działce nr 88.

W nadchodzącym roku mieszkańcy mają do rozdysponowania dokładnie 32 tys. 039 zł. Pieniądze przeznaczone będą na następujące cele: wykonanie nawierzchni na działce drogowej nr 295 zgodnie z posiadaną dokumentacją – 28 tys. zł; Utrzymanie zieleni na terenie wsi – 439 zł; Utrzymanie czystości w sołectwie – 2 tys. 600 zł; Pielęgnacja drzew – 1 tys. zł. Ponadto, mieszkańcy po raz kolejny podjęli decyzję o złożeniu wniosku do rady powiatu nakielskiego o uwzględnienie takich inwestycji jak: Kontynuacja budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1150C w stronę Nakła oraz dokonanie naprawy nawierzchni wspomnianej drogi w przyszłorocznym budżecie powiatu – Wnioskujemy o to już od 2017 roku, więc jak łatwo obliczyć, ponawiamy wniosek już po raz trzeci – zaznaczył Kubiak.

Ostatnim punktem zebrania były wolne głosy. Jednym z tematów dyskusji okazała się planowana budowa drogi ekspresowej S10. Mieszkańcy dyskutowali na temat wariantów jej przebiegu oraz potencjalnych szkód i niedogodności w momencie wyboru niekorzystnych dla Olszewki wariantów. Na prośbę mieszkańców, Ryszard Kubiak złoży także wniosek do urzędu gminy, który dotyczyć będzie odtworzenia oczek wodnych na terenie sołectwa.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  michał, w dniu 16-08-2019 16:43:58 napisał:

  chciałbym mieszkać w Olszewce.czy może ma ktoś na sprzedaż domek lub działkę?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kora, w dniu 19-08-2019 10:42:14 napisał:

  A kiedy będzie relacja z zebrania w Lubaszczu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Meble kuchenne
Krzesło młodzieżowe
Skup i sprzedaż części
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Meble łazienkowe
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Botox zmarszczki lwie
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)