Dziś mamy 20 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2020

Zebranie sprawozdawcze w Występie. Spore zmiany w funduszu sołeckim

fot. MM

fot. MM

10 sierpnia w szkole w Występie zorganizowano# sołeckie zebranie sprawozdawcze, podczas którego mieszkańcy mieli okazję poruszyć nurtujące ich sprawy. Zaszła również konieczność dokonania zmian w funduszu sołeckim.

W zebraniu uczestniczyło zaledwie 11 mieszkańców, których powitała sołtys Występu Ewa Hoppe. Po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności, sołtys przedstawiła przybyłym na zebranie osobom propozycje zmiany w tegorocznym funduszu sołeckim.

Przypominamy, że podczas zebrania wiejskiego w Występie w 2019 roku mieszkańcy zadecydowali, że przeznaczą aż 26 tys. zł na zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego na osiedlu Występ II między ulicami Kasztanową, Sosnową, Akacjową i Klonową. Chodziło konkretnie o wykonanie ciągu pieszo-rowerowego. Niestety, ale ta inwestycja nie mogła zostać zrealizowana, bowiem gminy nie było stać na pokrycie pozostałych kosztów związanych z budową wspomnianego ciągu. W związku z tym Ewa Hoppe przedstawiła mieszkańcom propozycje rozdysponowania wolnych 26 tys. zł, które zostały jednogłośnie przyjęte.

Poniżej przedstawiamy dokładny podział tej kwoty:

Równanie dróg gminnych – 1 tys. zł

Zakup niezbędnych materiałów do utrzymania zieleni (worki na śmieci, rękawice, żyłka do podkaszarki, paliwo, olej, trawa, nawozy, krzewy, drzewa, kwiaty, narzędzia, taczka) – 3 tys. zł

Pielęgnacja zieleni (koszenie, aeracja) – 4 tys. zł

Podlewanie terenów zielonych – 1 tys. zł

Zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby sołectwa (ławki parkowe, kosze na śmieci, stoły) – 2 tys. zł

Zakup piasku, ziemi, kamieni ozdobnych – 3 tys. zł

Zakup urządzeń zabawowych – 5 tys. zł

Przebudowa dróg gminnych: ul Kasztanowej, ul. Krokusowej i ul. Fiołkowej w Występie – 7 tys. zł

Ostatnim punktem poniedziałkowego zebrania były wolne głosy i wnioski. Mieszkańcy podjęli dyskusję dotyczącą obecnego stanu nawierzchni jezdni na ul. Rybackiej, który uprzykrza życie mieszkającym tam osobom. Apelowano również o zwiększenie ilości koszy na śmieci na terenie sołectwa, co niewątpliwie miało swoje odzwierciedlenie w funduszu sołeckim, bowiem na ten cel przeznaczono 2 tys. zł. Sołtys Ewa Hoppe zapoznała także mieszkańców Występu z dotychczasową działalnością miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Oceń artykuł: 1 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (11)

  obserwatorka, w dniu 11-08-2020 15:11:29 napisał:

  Szkoda tylko, że nie poinformowała, że to co jest wymienione do zakupu służy tylko dla niej i jej najbliższych znajomych. A na ulicach syf, kiła i mogiła, nie mówiąc już o zaniedbanych chodnikach i trawnikach! Dopóki nie będzie zmiany na stanowisku sołtysa, Występ dalej będzie chylił się ku upadłości jak to ma miejsce obecnie!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (5)

  starsi, w dniu 11-08-2020 19:12:51 napisał:

  zaproponoj swoja kandydature jak jestes taka madra Pani soltys fajna babka POZDRAWIAM

  odpowiedz

  • 1 (1)

  czytelnik, w dniu 14-08-2020 17:36:09 napisał:

  Dlaczego mieszkańcy sołectwa Występ przeznaczyli teren na boisko sportowe dla dzieci i młodzieży kościołowi,jest to ewenement w naszym kraju.Szkoła oddalona od boiska od 5 minut spaceru,nie biegu?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ja chce więcej, chce wszystkie pieniądze bo są moje, w dniu 15-08-2020 08:25:18 napisał:

  kościół to powinnien rozdać ziemie ludziom a nie zabierać. Mało to gleby dostali? Ale jeszcze mało, mało, mało taca pełna i mało

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)