Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2020

Zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy Rezerwy. Zarząd otrzymał absolutorium

fot. KP

fot. KP

W piątek, 10 stycznia miało miejsce zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy Rezerwy-#LOK w Nakle za 2019 rok. Doceniono zaangażowanie członków klubu, przyjęto nowych członków oraz uchwalono tegoroczny plan zamierzeń Klubu. Zarząd Klubu uzyskał absolutorium za rok 2019.

Spotkanie zorganizowano w Kawiarni „Cechowa” w Nakle. Członków i zaproszonych gości powitał prezes Klubu mjr. rez. Jan Nowakowski. Przed rozpoczęciem obrad wręczono legitymacje członkowskie nowym członkom oraz odznaczenia za zasługi dla Klubu i LOK.

Na zebraniu obecni byli m.in. Andrzej Kornaszewski – prezes wojewódzkiej organizacji LOK w Bydgoszczy, Tadeusz Mróz – prezes Zarządu Rejonowego LOK w Bydgoszczy oraz Tadeusz Sobol – starosta nakielski (a równocześnie członek Klubu).
Zebranie poprowadził Tadeusz Sobol. W szeregach KŻR-LOK w Nakle znajduje się obecnie 156 członków. W tej puli 65 członków mają sekcje motocyklowe Nadnoteckie Sokoły, 25 członków liczy sekcja motocyklowa Mroteckie Anioły oraz 66 członków mają sekcje strzelecka i brydżowa.

Sprawozdanie z działalności Kluby przedstawił prezes Jan Nowakowski. Jeszcze w tym roku w październiku Klub czeka kolejne zebranie – na którym zostanie wybrany nowy zarząd. Dyskusja nad sprawozdaniami była krótka. Poruszono tylko kwestię korzystania ze strzelnicy w Paterku i współpracy z Nakielskim Bractwem Kurkowym im. św. Jerzego.

Następnie sprawozdanie finansowe skarbnika zaprezentował Kazimierz Klebs. Wyjaśniono, przy tym, że klub nie uzyskał jeszcze środków z odliczenia tzw. 1% podatków. Pieniądze te przekazać ma „centrala” z Warszawy.

Sprawozdanie komisji rewizyjnej zaprezentował Lechosław Draeger. Komisja rewizyjna nie miała uwag do pracy zarządu i na jej wniosek członkowie jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi Klubu za 2019 rok.

Zebranie jednogłośnie zaaprobowało plan zamierzeń KŻR LOK w Nakle na rok 2020. Już 25 stycznia zaplanowano ligę strzelecką KŻR, a 28 tegoż miesiąca udział w obchodach świąt państwowych i lokalnych (setnej rocznicy powrotu Nakła do macierzy oraz rocznicy wyzwolenia Nakła w 1945r. spod niemieckiej okupacji).

Na koniec zebrania wzniesiono noworoczny toast.

Odznaczenia:

Krzyże „Za Zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy” otrzymali:

srebrny – Jacek Janikowski

brązowe – Mirosław Bejma, Roman Lunitz, Leszek Magdziarz, Paweł Nowak i Andrzej Warzybok

Brązowe medale „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” otrzymali: Wojciech Nowak, Damian Tomaszewski i Marian Zarembski.

Medale 75-Lecia Ligi Obrony Kraju „Za Zasługi” otrzymali: Ryszard Bączek, Lechosław Draeger, Kazimierz Klebs, Andrzej Klesiński, Józef Krzoska, Mirosław Matejczyk, Tadeusz Milewski, Jerzy Minikowski, Henryk Powalisz, Jan Roza (jest najstarszym członkiem klubu), Bogdan Szostak, Jan Tomaszewski, Czesław Wlazło.

Legitymacje członków Klubu otrzymali: Bolesław Jopek, Stanisław Pilarski, Jacek Pyszka, Patrycja Pawłowska, Mirosław Rugowski, Sławomir Gondek, Kinga Jachimiak, Krzysztof Kania, Robert Wołowicz, Tomasz Gołębiewski, Teodor Fryżewski, Jerzy Zbigniew Pyszka, Józef Płaczek, Sławomir Janeczko, Ryszard Jeszke, Aurelia Joachimiak, Dariusz Joachimiak, Marta Janeczko, Piotr Klebs, Paweł Matyszewski i Dariusz Gapa.

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  diesel, w dniu 11-01-2020 19:47:47 napisał:

  ale 10 stycznia to był piatek

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Janka, w dniu 11-01-2020 20:31:24 napisał:

  Mariusz założył mundur, okulary i udaje, że coś notuje, że coś znaczy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Slawek, w dniu 12-01-2020 14:43:14 napisał:

  Brawo super

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Krystian, w dniu 12-01-2020 16:12:03 napisał:

  No i super ze sa takie spotkania mile spedzic czas

  odpowiedz

  • 0 (0)

  hh, w dniu 13-01-2020 15:20:40 napisał:

  Sowieccy sługusy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ABC, w dniu 13-01-2020 18:38:39 napisał:

  Kto Rosjan w 1993 roku wyprowadzał z Polski.Może obecni 40-50 latkowie.pomyśl zanim coś głupiego napiszesz

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Siłownia
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Meble kuchenne
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)