Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2020

Zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy Rezerwy. Zarząd otrzymał absolutorium

fot. KP

fot. KP

W piątek, 10 stycznia miało miejsce zebranie sprawozdawcze Klubu Żołnierzy Rezerwy-#LOK w Nakle za 2019 rok. Doceniono zaangażowanie członków klubu, przyjęto nowych członków oraz uchwalono tegoroczny plan zamierzeń Klubu. Zarząd Klubu uzyskał absolutorium za rok 2019.

Spotkanie zorganizowano w Kawiarni „Cechowa” w Nakle. Członków i zaproszonych gości powitał prezes Klubu mjr. rez. Jan Nowakowski. Przed rozpoczęciem obrad wręczono legitymacje członkowskie nowym członkom oraz odznaczenia za zasługi dla Klubu i LOK.

Na zebraniu obecni byli m.in. Andrzej Kornaszewski – prezes wojewódzkiej organizacji LOK w Bydgoszczy, Tadeusz Mróz – prezes Zarządu Rejonowego LOK w Bydgoszczy oraz Tadeusz Sobol – starosta nakielski (a równocześnie członek Klubu).
Zebranie poprowadził Tadeusz Sobol. W szeregach KŻR-LOK w Nakle znajduje się obecnie 156 członków. W tej puli 65 członków mają sekcje motocyklowe Nadnoteckie Sokoły, 25 członków liczy sekcja motocyklowa Mroteckie Anioły oraz 66 członków mają sekcje strzelecka i brydżowa.

Sprawozdanie z działalności Kluby przedstawił prezes Jan Nowakowski. Jeszcze w tym roku w październiku Klub czeka kolejne zebranie – na którym zostanie wybrany nowy zarząd. Dyskusja nad sprawozdaniami była krótka. Poruszono tylko kwestię korzystania ze strzelnicy w Paterku i współpracy z Nakielskim Bractwem Kurkowym im. św. Jerzego.

Następnie sprawozdanie finansowe skarbnika zaprezentował Kazimierz Klebs. Wyjaśniono, przy tym, że klub nie uzyskał jeszcze środków z odliczenia tzw. 1% podatków. Pieniądze te przekazać ma „centrala” z Warszawy.

Sprawozdanie komisji rewizyjnej zaprezentował Lechosław Draeger. Komisja rewizyjna nie miała uwag do pracy zarządu i na jej wniosek członkowie jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi Klubu za 2019 rok.

Zebranie jednogłośnie zaaprobowało plan zamierzeń KŻR LOK w Nakle na rok 2020. Już 25 stycznia zaplanowano ligę strzelecką KŻR, a 28 tegoż miesiąca udział w obchodach świąt państwowych i lokalnych (setnej rocznicy powrotu Nakła do macierzy oraz rocznicy wyzwolenia Nakła w 1945r. spod niemieckiej okupacji).

Na koniec zebrania wzniesiono noworoczny toast.

Odznaczenia:

Krzyże „Za Zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy” otrzymali:

srebrny – Jacek Janikowski

brązowe – Mirosław Bejma, Roman Lunitz, Leszek Magdziarz, Paweł Nowak i Andrzej Warzybok

Brązowe medale „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” otrzymali: Wojciech Nowak, Damian Tomaszewski i Marian Zarembski.

Medale 75-Lecia Ligi Obrony Kraju „Za Zasługi” otrzymali: Ryszard Bączek, Lechosław Draeger, Kazimierz Klebs, Andrzej Klesiński, Józef Krzoska, Mirosław Matejczyk, Tadeusz Milewski, Jerzy Minikowski, Henryk Powalisz, Jan Roza (jest najstarszym członkiem klubu), Bogdan Szostak, Jan Tomaszewski, Czesław Wlazło.

Legitymacje członków Klubu otrzymali: Bolesław Jopek, Stanisław Pilarski, Jacek Pyszka, Patrycja Pawłowska, Mirosław Rugowski, Sławomir Gondek, Kinga Jachimiak, Krzysztof Kania, Robert Wołowicz, Tomasz Gołębiewski, Teodor Fryżewski, Jerzy Zbigniew Pyszka, Józef Płaczek, Sławomir Janeczko, Ryszard Jeszke, Aurelia Joachimiak, Dariusz Joachimiak, Marta Janeczko, Piotr Klebs, Paweł Matyszewski i Dariusz Gapa.

Oceń artykuł: 3 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  diesel, w dniu 11-01-2020 19:47:47 napisał:

  ale 10 stycznia to był piatek

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Janka, w dniu 11-01-2020 20:31:24 napisał:

  Mariusz założył mundur, okulary i udaje, że coś notuje, że coś znaczy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Slawek, w dniu 12-01-2020 14:43:14 napisał:

  Brawo super

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Krystian, w dniu 12-01-2020 16:12:03 napisał:

  No i super ze sa takie spotkania mile spedzic czas

  odpowiedz

  • 0 (0)

  hh, w dniu 13-01-2020 15:20:40 napisał:

  Sowieccy sługusy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ABC, w dniu 13-01-2020 18:38:39 napisał:

  Kto Rosjan w 1993 roku wyprowadzał z Polski.Może obecni 40-50 latkowie.pomyśl zanim coś głupiego napiszesz

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Botox
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Meble pokojowe
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)