Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

27 listopada 2022

Zebrali sporo Talenciaków. Szkoła zyskała pomoce naukowe

fot. powierzone

fot. powierzone

„Szkoły Pełne Talentów” - taki tytuł nosił projekt dedykowany polskim szkołom, zorganizowany przez# Lidl, w którym udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.

Akcja rozpoczęła się we wrześniu i trwała do 13 listopada. Polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Te kupony można było odbierać w sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy. Akcja miała na celu zmobilizować rodziców, nauczycieli i przyjaciół placówek do wspólnego działania na rzecz wybranej szkoły. Za uzbierane Talenciaki, można było odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego i elektronicznego.

Cała społeczność nakielskiej „Dwójki” – nauczyciele, rodzice i dzieci, bardzo aktywnie włączyła się do tej akcji. Wspierali nas także przyjaciele naszej szkoły z całego Nakła. Akcję prowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim. Wspólne działanie i jeden cel doprowadziły do zebrania 6537 Talenciaków. Dzięki tej ilości zebranych punktów do szkoły trafiły następujące nagrody: głośnik multimedialny, zestaw 10 piłek do gry w piłkę nożną, laptop i kamerki komputerowe z mikrofonem.
W imieniu Dyrekcji pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom naszej szkoły za tak aktywny udział w akcji. Dziękuję za wszystkie Talenciaki przynoszone do szkoły, przekazywane na ulicy, wbijane osobiście w domach. Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła zyskała nowe pomoce do nauki i rozwijania talentów naszych dzieci. Dziekujemy!

Koordynatorzy Katarzyna Dobosz i Beata Witusińska.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)