Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2019

Zdrowie to najcenniejszy dar. Maluchy z Donalda wiedzą, jak o nie dbać

fot. mgr Agnieszka Makowczyńska

fot. mgr Agnieszka Makowczyńska

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że zdrowie to najcenniejszy dar, jaki #otrzymaliśmy. Dlatego warto o nie dbać i poszerzać swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia.

Już od najmłodszych lat w przedszkolu „Donald” staramy się  wpajać  swoim podopiecznym  zdrowe nawyki oraz przełamywać strach i nieśmiałość przed wizytą  u lekarza. W związku z tym w listopadzie 3-latki realizowały temat kompleksowy „Dbamy o nasze zdrowie”. Dzieci zapoznały się z pracą lekarza, pielęgniarki czy stomatologa. Poznały zasady zdrowego stylu życia, a w kąciku lekarskim mogły wcielić się w rolę lekarza i pielęgniarki. Dzieci doskonaliły także swoje umiejętności związane z higieną osobistą. Na zakończenie maluszki udały się na wycieczkę do apteki, by zwiedzić jej pomieszczenia i zapoznać się ze specyfiką pracy farmaceuty.

Materiał: mgr Agnieszka Makowczyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)