Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2019

Zdrowie to najcenniejszy dar. Maluchy z Donalda wiedzą, jak o nie dbać

fot. mgr Agnieszka Makowczyńska

fot. mgr Agnieszka Makowczyńska

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że zdrowie to najcenniejszy dar, jaki #otrzymaliśmy. Dlatego warto o nie dbać i poszerzać swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia.

Już od najmłodszych lat w przedszkolu „Donald” staramy się  wpajać  swoim podopiecznym  zdrowe nawyki oraz przełamywać strach i nieśmiałość przed wizytą  u lekarza. W związku z tym w listopadzie 3-latki realizowały temat kompleksowy „Dbamy o nasze zdrowie”. Dzieci zapoznały się z pracą lekarza, pielęgniarki czy stomatologa. Poznały zasady zdrowego stylu życia, a w kąciku lekarskim mogły wcielić się w rolę lekarza i pielęgniarki. Dzieci doskonaliły także swoje umiejętności związane z higieną osobistą. Na zakończenie maluszki udały się na wycieczkę do apteki, by zwiedzić jej pomieszczenia i zapoznać się ze specyfiką pracy farmaceuty.

Materiał: mgr Agnieszka Makowczyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)