Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2019

Zbiegły byk schwytany. Straż Miejska wzięła udział w akcji

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 10-06-2019 roku Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od właściciela # Bazy Transportowej Skupu Zwierząt w Kosowie, o tym, że młody byk ważący około 300 kg, uciekł i aktualnie przebywa w okolicy miejscowości Karnowo.

Zgłaszający zwrócił się do Straży Miejskiej o pomoc w złapaniu zwierzęcia przy użyciu strzelby Palmera. Strażnicy miejscy udali się na miejsce, gdzie z pomocą lekarza weterynarii ustalili stosowną ilość środka usypiającego, którą następnie zaaplikowali przy użyciu strzelby Palmera zwierzęciu.

Na szczęście nic się nikomu nie stało. Byk został schwytany i umieszczony w pojeździe do przewozu zwierząt. 

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)