Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2019

Zbiegły byk schwytany. Straż Miejska wzięła udział w akcji

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 10-06-2019 roku Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od właściciela # Bazy Transportowej Skupu Zwierząt w Kosowie, o tym, że młody byk ważący około 300 kg, uciekł i aktualnie przebywa w okolicy miejscowości Karnowo.

Zgłaszający zwrócił się do Straży Miejskiej o pomoc w złapaniu zwierzęcia przy użyciu strzelby Palmera. Strażnicy miejscy udali się na miejsce, gdzie z pomocą lekarza weterynarii ustalili stosowną ilość środka usypiającego, którą następnie zaaplikowali przy użyciu strzelby Palmera zwierzęciu.

Na szczęście nic się nikomu nie stało. Byk został schwytany i umieszczony w pojeździe do przewozu zwierząt. 

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)