Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2021

Zatrzymali ponad 20 praw jazdy. Policjanci kontrolowali trzeźwość

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W poniedziałek (02.08.2021 r.) w godzinach rannych oraz# popołudniowych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali ponad 11 tys. kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając 43 kierujących „na podwójnym gazie”.

W dniu 02 sierpnia 2021 r. w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących różnymi pojazdami. Policyjne działania trwały od godz. 06.00 do 08.00 oraz od 18.00 do 20.00. Przy wykorzystaniu urządzeń np. typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano oprócz policjantów ruchu drogowego także funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 11 099 kierujących ujawniając 15 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 17 w stanie po użyciu alkoholu. Ujawniono również 11 rowerzystów którzy kierowali rowerem pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zatrzymali 26 praw jazdy i 20 dowodów rejestracyjnych oraz ujawnili 4 kierujących, którzy kierowali pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami.

Materiał: asp. szt. Mariusz Bandoch - KWP Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (10)

  niki, w dniu 03-08-2021 11:50:44 napisał:

  Każdego dodatkowo powinno się zakuć w dyby i wystawić na cały dzień w miejscu najbardziej publicznym!

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Krystyna Sichel , w dniu 03-08-2021 16:56:23 napisał:

  Jesteśmy jedynym państwem w Europie w którym alkohol sprzedaje się na stacjach benzynowych.. Coraz więcej punktów sprzedaży. Wystawki w marketach coraz większe. niedługo nie będzie można wejść do sklepu, jeżeli w wejściu nie kupi się alkoholu. Profilaktyka policji zaczyna się i kończy na wystawianiu mandatów..... Pijanym społeczeństwem łatwiej się rządzi..... Z piwko można kupić głos.... I wszyscy zadowoleni.......

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (11)

  Micki, w dniu 03-08-2021 17:00:26 napisał:

  Rudy wraca to i ludzie więcej piją.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Narożniki
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)