Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

20 września 2021

Zanieczyszczenie rzeki! Działania strażaków trwały ponad 2 godziny

fot. SS

fot. SS

19 września 2021 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle otrzymała zgłoszenie o zanieczyszczonej# rzece Orla w Orlu w gminie Mrocza.

Jak poinformował nas st. kpt. Bartosz Walkowiak - oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle - zgłoszenie wpłynęło o godz. 18.02 i dotyczyło zanieczyszczenia rzeki Orla. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy: JRG Nakło oraz OSP Witosław.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i skontrolowaniu wody w rzece, czy nie posiada niepokojących zmian barwy i zapachu. Po przejściu kilkunastu miejsc przy rzece Orla nie stwierdzono zagrożenia. Ustalono, że zanieczyszczenie na rzece powstało w skutek procesów gnilnych roślinności i liści w wodzie. Działania trwały ponad 2 godziny - dodał st. kpt. Bartosz Walkowiak.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Wędkarz, w dniu 21-09-2021 08:48:00 napisał:

    A jak tam ścieki w Witosławiu - płyną jeszcze do jeziora.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)