Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2022

Zakład Karny w Potulicach. Na mundurach funkcjonariuszy pojawiają się nowe stopnie służbowe

fot. Zasoby OSSW w Suchej, por. Jowita Szymocha, archiwum funkcjoanriuszy ZK Potulice

fot. Zasoby OSSW w Suchej, por. Jowita Szymocha, archiwum funkcjoanriuszy ZK Potulice

Aspiracje, ambicja, motywacja – to cechy funkcjonariuszy Zakładu# Karnego w Potulicach, którzy w najbliższym czasie przypną do koszuli nowe dystynkcje opatrzone wyższymi stopniami służbowymi. A wszystko to dzięki uporowi i ukończeniu kilkumiesięcznych szkoleń organizowanych przez Służbę Więzienną.

Z plutonowego na mł. chorążego lub podporucznika, ze st. szeregowego na kaprala albo z chorążego na podporucznika, to zmiana ważna dla każdego funkcjonariusza. Mundur jest symbolicznym nośnikiem kompetencji, co z pewnością dodaje odwagi i motywacji. Wymaga gotowości do ciągłego podnoszenia umiejętności zawodowych oraz poszerzenia swojej wiedzy, a w przypadku kiedy wysiłek związany ze zdobyciem wiedzy zostanie uhonorowany awansem, wpływa to motywująco na człowieka.

Korpus oficerów
Chor. Lewandowski Maciej, plut. Podemski Przemysław, st. kpr. Kwaśniewski Rafał, st. szer. Gnat Aleksandra – to funkcjonariusze, którzy dumnie wkroczyli w korpus oficerów Służby Więziennej. Edukację z zakresu penitencjarystyki, resocjalizacji, bezpieczeństwa jednostek penitencjarnych, bezpieczeństwa narodowego, ewidencji, prawa karnego, pracy, samoobrony, etyki zawodowej i wielu innych dziedzin nauki, zdobywali w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Wykazując się determinacją, chęcią bycia pozytywnie postrzeganym w zespole oraz chęcią podnoszenia prestiżu wykonywanego zawodu, funkcjonariusze przyswajali wiedzę, którą sprawdzili na egzaminach końcowych, zdając je pozytywnie.

Już jutro będzie można oglądać ich satysfakcję z osiągniętego celu, którą dzielić będą razem ze swoimi rodzinami w Warszawie, na uroczystych Obchodach Święta Służby Więziennej. Na relację na żywo zapraszamy na strony Służby Więziennej o godz. 12:00

Korpus chorążych
Plut. Marzyński Rafał zamieni dotychczasowy stopień służbowy na stopień mł. chorążego. Otrzymał go dzięki wytrwałości i pilności, zdając z wynikiem pozytywnym egzamin na pierwszy stopień w korpusie chorążych SW w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Korpus podoficerów
St.szer. Gibaszek Jakub, st.szer. Leba Marcin, st.szer. Błaszczyński Szymon oraz st.szer. Puciłowski Mateusz to funkcjonariusze, którzy dumnie będą zamieniać swoje dotychczasowe pagony na inne ze stopniem kaprala. Chęć wykonywania swojego zawodu na wysokim poziomie, aspiracje osiągnięcia wyższych kwalifikacji, sukcesu oraz rozwoju kariery zawodowej to czynniki, którymi kierowali się nasi funkcjonariusze ucząc się w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, zdając tam, z wynikiem pozytywnym egzamin kończący szkolenie podoficerskie. Kpr. Puciłowski uzyskał II lokatę w nauce! Serdecznie gratulujemy.

Prestiż
Potrzeba prestiżu jest naturalną potrzebą społeczną. Ludziom zależy na tym, żeby być cenionymi, cieszyć się uznaniem i estymą. Prestiż jest nagrodą za nakłady ponoszone przez osobę w zdobyciu wykształcenia i wypełniania zadań wymagających dużej odpowiedzialności. Służba Więzienna pomaga w zdobyciu tego prestiżu. Poprzez organizowanie i kierowanie na szkolenia, kursy, studia podyplomowe daje szanse wszystkim funkcjonariuszom poznać swoją osobowość i doskonalić ją do wysokiego poziomu.

Gratulujemy
Wszystkim funkcjonariuszom gratulujemy i dziękujemy, że tworzycie nasz zespół lepszym, bardziej doświadczonym i wykształconym. Wierzymy, że zdobyta wiedza sprawi, że zdobędziecie jeszcze niejeden awans, nie tylko w zakresie stopni służbowych ale również na stanowisku.

Materiał: kpt. Agata Zmarlik-Kufel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)