Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
27 sierpnia 2018

Zajęcia w Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Tego lata w ramach cyklu "Ferie w muzeum" zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych pt. „Na swojską nutę, czyli spotkanie z kulturą ludową różnych regionów Polski".

Podczas zajęć uczestnicy poznają różne regiony Polski, dowiedzą się że w każdym z nich istniały różne stroje ludowe, budownictwo, sztuka oraz zwyczaje.

Poprzez wykonywane w różnych technikach zadania plastyczne dzieci utrwalą zdobytą wiedzę. Pośród przewidzianych technik znajdą się ceramika, wycinankarstwo, malowanie, rysowanie oraz inne. Między innymi wykonamy z gliny: zwierzątka spotykane w Polsce oraz naczynia (między innymi charakterystyczne dwojaki). Nauczymy się wycinać wycinanki z papieru oraz składać kwiaty z bibuły. Wykonamy też lalki motanki oraz wykonamy pracę malowaną na szkle (zamiennie pleksie).

Cykl warsztatów plastycznych „Ferie w muzeum” prowadzimy już od kilku lat. Każde zajęcia umożliwiają uczestnikom poznanie różnych cywilizacji, kultur i narodów. Do tej pory podczas zajęć poznaliśmy Japonię, Meksyk, Indie i Rosję. W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości zapoznamy się z kulturą naszego kraju.

Warsztaty będą trwały od 27 do 31 sierpnia (w ostatnim tygodniu wakacji), w godzinach od 10:00 do 13:00. Ponieważ większość wykonywanych przez nas przedmiotów będzie dość skomplikowana na warsztaty przyjmujemy wyłącznie dzieci powyżej siódmego roku życia.

Zapisy tel. 52 386 08 64. Lista miejsc ograniczona. Cykl warsztatów "Ferie w muzeum" jest bezpłatny.

materiał: Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Nadanie modnej linii
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Nowoczesny styl
Zabiegi odmładzające
Oczyszczanie twarzy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)