Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Zajęć i atrakcji nie brakuje. Uczniowie odbywają staż w Słowenii

fot. pow.

fot. pow.

Dziewiąty dzień naszych staży w Słowenii rozpoczęliśmy od# zajęć praktycznych, podczas których jedna grupa zajęła się przygotowaniem czterech rodzajów ciasteczek, a druga przyrządziła bułeczki, "warkocze", rogaliki z makiem oraz pizzerinki. Po przygotowaniu i upieczeniu tych wyrobów, mieliśmy możliwość degustować przygotowane przez nas wypieki.

Po lunchu udaliśmy się na lekcję muzyki, gdzie wraz z uczniami szkoły Biotehniski Center Naklo śpiewaliśmy ich ludową piosenkę, a my (bez próby) zaprezentowaliśmy im piosenkę w języku polskim.

Następnie wraz z nauczycielką szkoły Mojcą Logar pojechaliśmy do Brezji, gdzie obejrzeliśmy Bazylikę Marije Pomagaj. Obecnie Sanktuarium przeżywa prawdziwy renesans. Każdego roku świątynia odwiedzana jest przez coraz to większe rzesze pielgrzymów i wiernych z całego kraju. W 1996 roku Brezje odwiedził podczas jednej ze swoich pielgrzymek papież Jan Paweł II. Potem  poszliśmy na dwugodzinny spacer do lasu, którego celem było obejrzenie malowniczych wodospadów.

Materiał: Wiktoria Nowak, Weronika Kiestrzyn - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)