Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 lutego 2019

Zagrożenia w sieci. Ważna lekcja dla uczniów

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, a także odpowiedzialności # prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem, rozmawiali z uczniami jednej z nakielskich szkół policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką, przeprowadzili spotkanie dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle. Tematem przewodnim pogadanek była cyberprzemoc, zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

Policjanci zwracali uwagę, na zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Przypominali też, że nie należy przekazywać znajomym poznanym za pośrednictwem sieci danych dotyczących miejsca zamieszkania czy sytuacji majątkowej rodziny, tłumacząc, że informacje te mogą zostać różnie wykorzystane.

Funkcjonariusze przypominali też, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a powinni liczyć się z tym najbardziej ci, którzy wykorzystują sieć do obrażania innych.

Sierż. szt. Wrzeszcz i sierż. szt. Pilch mówili też o przepisach regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację. Przypominając, że wszystkie sprawy nieletnich rozstrzyga sąd.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Wypożyczalnia samochodów
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)