Dziś mamy 22 września 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2019

Zagroda edukacyjna w Siennie. Przedszkolaki ze „Słoneczka” znowu na wycieczce

fot. pow

fot. pow

17 czerwca 2019 r. dzieci z grupy „Gwiazdeczki” wybrały się na warsztaty przyrodnicze# do zagrody edukacyjnej w Siennie.

Gospodyni miejsca zorganizowała dzieciom wycieczkę po lesie, podczas której wszystkimi zmysłami miały możliwość zapoznać się z mieszkańcami lasu: słuchały śpiewu ptaków, widziały ich gniazda, dotykały żab czy ślimaków, liczyły ważki. Nie obeszło się także bez leśnego toru wyczynowego, polegającego na skakaniu przez balot słomy, slalomu między konarami drzew czy ścieżki zdrowia pomiędzy pokrzywami. „Gwiazdeczki” wykonały z różnych naturalnych materiałów makatkę ścienną, a także malowały kwiatami czy liśćmi. Dużo można by tu jeszcze opowiadać, emocji było bez liku, ale najwięcej pokażą zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji.

materiał: Kinga Handzlik

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)