Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2020

Zabawa w zimowej atmosferze. Przedszkolaki świętowały Dzień Zimy

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego w Olszewce obchodziły # Dzień Zimy. Z tej okazji Delfinki miały na sobie ubrania w kolorze białym.

Od rana w sali towarzyszyła zimowa muzyka. Dzieci tańczyły oraz śpiewały swoje ulubione zimowe piosenki. Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaki rozmawiały o oznakach zimy oraz pogodzie charakterystycznej dla tej pory roku.

Ponadto przedszkolaki omawiały zimowe sporty i zabawy. Historie obrazkowe pozwoliły dzieciom rozwinąć umiejętność wypowiadania się oraz pobudzenia własnej wyobraźni. Delfinki w tym dniu przygotowały piękne prace plastyczne.

Największą radość sprawiła masa sensoryczna, która pozwala na rozwijanie wrażliwości dotykowej. Dzieci stworzyły swój własny śnieg, którym mogły manipulować. Pomimo braku zimowej aury w naszej sali towarzyszyła radosna zimowa atmosfera.

materiał: Karolina Michna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 27 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)