Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Za nami gminne eliminacje. Poznaliśmy laureatów konkursu

fot. MM

fot. MM

W sobotę w świetlicy nakielskiej jednostki Ochotniczej Straży pożarnej zorganizowano gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Swoją wiedzę sprawdziło tego dnia łącznie 45 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs był podzielony na dwie części. W pierwszej na uczestników konkursu czekał test składający się z 30 pytań. Spośród wszystkich uczniów w każdej z kategorii wyłoniono pięciu najlepszych, którzy wzięli udział w drugim etapie polegającym na udzielaniu ustnych odpowiedzi na wylosowane wcześniej pytania. Poniżej prezentujemy listę laureatów, którzy będą reprezentować gminę Nakło w eliminacjach powiatowych, które odbędą się już 23 listopada.

Szkoły podstawowe:
1. Magdalena Malik (OSP Ślesin)
2. Agata Plewa (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4)
3. Krzysztof Leśniewski (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4)
4. Weronika Wierzewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4)
5. Julia Wróblewicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4)

Szkoły ponadpodstawowe:
1. Marika Łassa (Zespół Szkół im. S. Staszica)
2. Paweł Cięszki (OSP Nakło)
3. Radosław Jesiorowski Zespół Szkół im. S. Staszica)
4. Julia Murawiec (I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego)
5. Kinga Mierwa (I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego)

Po ogłoszeniu wyników, zwycięzcy otrzymali nagrody. Przyznano również dwie specjalne wyróżnienia. Przypadły one uczniom, którzy w pierwszym etapie konkursu uzbierali najmniejszą ilość punktów. Mimo nie najlepszych osiągniętych przez nich wyników, wyróżnieni uczniowie mogli liczyć na owacje na stojąco od pozostałych uczestników konkursu

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Gimnastyka korekcyjna
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)