Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 września 2022

Za mundurem...Funkcjonariuszka podzieliła się wiedzą i doświadczeniami

fot. Piotr Jamróg

fot. Piotr Jamróg

Służba Więzienna Kobieta i mundur. To połączenie zainteresowało# kadetki klas mundurowych z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, a tym samym zapoczątkowało cykl spotkań pn. "Za mundurem chłopcy sznurem". Funkcjonariuszka potulickiego zakładu karnego podzieliła się wiedzą i doświadczeniami zza wysokiego, więziennego muru.

To cykl spotkań zorganizowany po raz pierwszy w historii szkoły, na prośbę kadetek klas wojskowych. Cykl ten ma za zadanie w pełni przedstawić wszystkie „za” lub „przeciw” w pracy kobiet na różnych stanowiskach i w formacjach mundurowych – czytamy na stronie szkoły.

Kobieta w mundurze?
Jak wygląda służba z kobiecej perspektywy? Jakie zadania stoją przed funkjconariuszkami Służby Więziennej? W jakich działach można je spotkać? Jakie zadania realizują na co dzień? Na te i szereg innych pytań odpowiadała ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber, starszy psycholog działu penitencjarnego.

W szeregach SW
Podczas spotkania była także przestrzeń na zaprezentowanie Służby Więziennej jako uzbrojonej formacji mundurowej podległej Ministrowi Sprawiedliwości oraz omówienie podstawowych zadań jakie stoją przed funkcjonariuszami naszej formacji. Celem było wzbudzenie zainteresowania wyborem tej ścieżki zawodowej w przyszłości i rozważenie skierowania swoich dalszych życiowych wyborów w tym kierunku zarówno u dziewcząt jak i chłopców. Noszenie munduru nie oznacza jednokierunkowego rozwoju, gdyż pełnienie służby w poszczególnych działach wymaga różnych kwalifikacji i kompetencji.

Trafne pytania
Młodzież zadawała wiele pytań – wątki związane z realizacją codziennych zadań przez funkcjonariuszy okazały się dla nich ciekawe i chętnie zgłębiali poruszane tematy.

Porozumienie
Powyższe spotkanie to wynik podpisanego w maju br. porozumienia o współpracy Zakładu Karnego w Potulicach z Zespołem Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Porozumienie dotyczy min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej. Celem podjętej współpracy jest realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród młodzieży szkolnej wartości i postaw obywatelskich oraz współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber / ZK Potulice

Oceń artykuł: 0 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)