Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2021

Z wizytą w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka

fot. pow.

fot. pow.

Z okazji zbliżającego się# Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Filia Ogólna zorganizowała zajęcia w grupie Stokrotek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle.

Na dzień dobry pani bibliotekarka przywitała wszystkie zgromadzone dzieci, które;

- lubią czytać,
- lubią jak rodzice im czytają,
- lubią opowieści,
- lubią bajki o księżniczkach, misiach i autach.

Mali uczestnicy spotkania wysłuchali utworu Doroty Strzemińskiej - Więckowskiej „Nauka czytania – czyli trening czyni mistrza”. Pani bibliotekarka przekazała też informację o tym, jak powstaje książka i kto ją pisze. Dzieci wzięły udział w zabawie integracyjnej do utworu Anny Edyt- Psut „Ile dzieci jest w przedszkolu”. Tekst utworu przerywany słowem „pomidor” spowodował dużą wesołość i zaangażowanie dzieci. Ponadto odbyły się jeszcze wspólne gry i zgadywanki literackie. Na zakończenie spotkania pożegnaliśmy się słowami „do zobaczenia wkrótce!”.

 

Autor: Stefania Bielecka PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)