Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2021

Z wizytą w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka

fot. pow.

fot. pow.

W środę przed południem w gościnnych progach Przedszkola w Paterku odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków.

Głównym tematem była oczywiście biblioteka. Na spotkaniu z bibliotekarką dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, co można w niej wypożyczyć oraz na czym polega praca w bibliotece.

Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jakie książki znajdują się w specjalnym dziale z literaturą dla najmłodszych czytelników. Na lekcji zostały zaprezentowane książki przestrzenne, książki z przesuwanymi obrazkami oraz w kształcie jajka czy głowy Pinokia. Największy zachwyt wzbudziły egzemplarze przestrzenne tzw. rozkładanki 3D, które przedstawiały kosmos oraz głębie oceanów.
Maluchy mogły również sprawdzić ile centymetrów są wyższe od największej książki z biblioteki, która mierzy 50 cm oraz jak wygląda najmniejsza książeczka. W ramach lekcji bibliotecznej bibliotekarka opowiedziała także o projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowanym do przedszkolaków.

Na zakończenie wszyscy wysłuchali historii o Marcinku i jego psie ukrytej na kartach książki pt. „Pies Węgielek”. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Materiał; Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor  nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)