Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Z wizytą na nakielskim rynku. Wojewoda omówił program Rodzina 500+

fot. MM

fot. MM

10 lipca na nakielskim rynku zorganizowano konferencję prasową z wojewodą # kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem. Jego wizyta związana była z akcją informacyjną dotyczącą programu „Rodzina 500+”.

Wojewoda przekazał informacje związane z rządowym programem, podając kilka statystyk dotyczących powiatu nakielskiego. - Powiat ten należy do grona największych w naszym województwie. Do tej pory z programu 500+ w powiecie nakielskim korzystało 9 500 dzieci, a po jego rozszerzeniu będzie to ilość 19 500 - poinformował Mikołaj Bogdanowicz. - Rocznie do powiatu nakielskiego będzie wpływało przeszło 100 mln zł. Cała ta kwota trafi do polskich rodzin. Dzięki temu programowi podjęliśmy walkę z z niżem demograficznym w naszym kraju. Patrząc na prognozy, które były prezentowane przez urząd statystyczny, to ilość urodzeń jest większa niż wcześniej zakładano. Niż demograficzny miał być u nas jeszcze większy, a ten program przyczynił się do jego przyhamowania. Mam nadzieję, że kolejne wprowadzane programy przyczynią się do zwiększenia liczby urodzeń nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce – dodał.

Warto nadmienić, iż po zmianach, które wprowadzono 1 lipca, lokalne samorządy nie wydają już decyzji administracyjnych. Przekazują one wyłącznie informację o przyznaniu środków. Zniesiono także kryterium dochodowe, co przyczyni się do znacznie szybszego rozpatrywania wniosków. W planach rządu jest również program 500+ dla niepełnosprawnych. – Wnioski te będzie można składać do takich instytucji jak ZUS czy KRUS. Jeszcze w tym roku środki dla niepełnosprawnych będą rozdysponowane – powiedział wojewoda. Po zakończeniu konferencji,

Mikołaj Bogdanowicz spacerował ulicami Nakła, rozmawiając przy tym z napotkanymi przez siebie mieszkańcami.

Oceń artykuł: 3 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Mig, w dniu 13-07-2019 13:00:18 napisał:

  Wydawanie kasy na kolejne pikniki i konwoje niczego nie wnoszą, oprócz propagandy. To tak jak by informować że po czwartku jest piątek!

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Antek, w dniu 13-07-2019 14:23:03 napisał:

  Wydawanie publicznej kasy na propagandę

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Wyborca, w dniu 13-07-2019 17:20:31 napisał:

  Za tą reformę edukacji i brak miejsc w szkołach nawet dla wybitnych uczniów rodzice na wyborach ich rozliczą...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szafy przesuwne
Jadalnia / pokój dzienny
Lakiernictwo
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Botox zmarszczki lwie
Budowa stanu surowego
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)