Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Z wizytą na nakielskim rynku. Wojewoda omówił program Rodzina 500+

fot. MM

fot. MM

10 lipca na nakielskim rynku zorganizowano konferencję prasową z wojewodą # kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem. Jego wizyta związana była z akcją informacyjną dotyczącą programu „Rodzina 500+”.

Wojewoda przekazał informacje związane z rządowym programem, podając kilka statystyk dotyczących powiatu nakielskiego. - Powiat ten należy do grona największych w naszym województwie. Do tej pory z programu 500+ w powiecie nakielskim korzystało 9 500 dzieci, a po jego rozszerzeniu będzie to ilość 19 500 - poinformował Mikołaj Bogdanowicz. - Rocznie do powiatu nakielskiego będzie wpływało przeszło 100 mln zł. Cała ta kwota trafi do polskich rodzin. Dzięki temu programowi podjęliśmy walkę z z niżem demograficznym w naszym kraju. Patrząc na prognozy, które były prezentowane przez urząd statystyczny, to ilość urodzeń jest większa niż wcześniej zakładano. Niż demograficzny miał być u nas jeszcze większy, a ten program przyczynił się do jego przyhamowania. Mam nadzieję, że kolejne wprowadzane programy przyczynią się do zwiększenia liczby urodzeń nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce – dodał.

Warto nadmienić, iż po zmianach, które wprowadzono 1 lipca, lokalne samorządy nie wydają już decyzji administracyjnych. Przekazują one wyłącznie informację o przyznaniu środków. Zniesiono także kryterium dochodowe, co przyczyni się do znacznie szybszego rozpatrywania wniosków. W planach rządu jest również program 500+ dla niepełnosprawnych. – Wnioski te będzie można składać do takich instytucji jak ZUS czy KRUS. Jeszcze w tym roku środki dla niepełnosprawnych będą rozdysponowane – powiedział wojewoda. Po zakończeniu konferencji,

Mikołaj Bogdanowicz spacerował ulicami Nakła, rozmawiając przy tym z napotkanymi przez siebie mieszkańcami.

Oceń artykuł: 3 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Mig, w dniu 13-07-2019 13:00:18 napisał:

  Wydawanie kasy na kolejne pikniki i konwoje niczego nie wnoszą, oprócz propagandy. To tak jak by informować że po czwartku jest piątek!

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Antek, w dniu 13-07-2019 14:23:03 napisał:

  Wydawanie publicznej kasy na propagandę

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Wyborca, w dniu 13-07-2019 17:20:31 napisał:

  Za tą reformę edukacji i brak miejsc w szkołach nawet dla wybitnych uczniów rodzice na wyborach ich rozliczą...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne - na zamówienie
Botox
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Lipoliza injekcyjna
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Wypożyczalnia samochodów
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)