Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
10 maja 2018

Z myślą o użytkownikach jednośladów. Policjanci znakowali rowery

fot. mł. asp. Justyna Andrzejewska

fot. mł. asp. Justyna Andrzejewska

Z myślą o użytkownikach dwóch kółek policjanci z nakielskiej komendy znakują jednoślady. #Wczoraj rowery grawerowali dzielnicowi w Nakle. Była to też okazja, by promować akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Oznakowane rowery rzadko padają łupem złodziei. Naniesiony w trakcie znakowania numer jest charakterystyczny i przede wszystkim trudno jest go usunąć, co może odstraszać złodziei. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób chętnych do oznaczenia swojego roweru, policjanci z powiatu nakielskiego, szczególnie w sezonie rowerowym, organizują akcje znakowania rowerów.

Z myślą o miłośnikach „dwóch kółek”, wczoraj (09.05.18) dzielnicowi z nakielskiej komendy znakowali rowery na terenie jednostki. Chętnych nie brakowało. Znakowanie było też doskonałą okazją do promowania akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.   

Przypominamy, że najbliższe znakowanie rowerów odbędzie się w:
Komisariacie Policji w Szubinie w dniu 16 maja br. w godzinach 14.00 – 16.00,
Komisariacie Policji w Kcyni w dniu 23 maja br. w godzinach 14.00 – 16.00,
Komisariacie Policji w Mroczy w dniu 30 maja br. w godzinach 17.00 – 19.00,
Komendzie Powiatowej Policji  w Nakle w dniu 6 czerwca br. w godzinach 14.00 – 16.00.

Osoby chętne do oznakowania rowerów mogą przybyć we wskazanych dniach do wyznaczonych jednostek. Ważne, aby posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający własność roweru (karta gwarancyjna, faktura zakupu, umowa kupna itp.).

Przypominamy także, że w przypadku kupna/sprzedaży oznakowanego roweru należy sporządzić stosowną umowę potwierdzającą transakcję. Z umową oraz z otrzymaną w trakcie znakowania od policjantów kartą identyfikacyjną roweru, należy zgłosić się do jednostki Policji, w której został oznakowany rower, gdzie policjanci wprowadzą zmiany o jego właścicielu w dokumentacji oraz komputerowej bazie danych.         

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)