Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2020

Z kolędą i życzeniami w nowym roku. Wolontariusze odwiedzili chorych

fot. opiekun SKC

fot. opiekun SKC

Czas Bożego Narodzenia to okres radosnego wyśpiewywania kolęd i odwiedzin. Jest to #czas krótki, dlatego lubimy śpiewać kolędy i lubimy ich słuchać. Z takimi kolędowymi odwiedzinami do chorych, udali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle razem z opiekunem Katarzyną Dobosz i rodzicami.

W niedzielne popołudnie, 5 stycznia 2020 roku, dzieci uczestniczyły razem z mieszkańcami i pracownikami DPS w Eucharystii. Dzieci przygotowały oprawę liturgii słowa i pomagały księdzu do mszy świętej. Razem z wolontariuszami podczas mszy świętej obecny był również chór Semper Fidei z parafii św. Stanisława BM pod kierunkiem pani Mirosławy Maison, który swoim śpiewem pomagał w przeżywaniu tej Eucharystii. Ci mieszkańcy, którzy mogli przybyć tego dnia do kaplicy, po skończonej Eucharystii wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru. Na sam koniec zarówno przybyli goście, jak i mieszkańcy domu złożyli sobie Noworoczne życzenia. Wolontariusze przekazali chorym własnoręcznie wykonane aniołki i swoje życzenia przekazali poprzez wyśpiewanie utworu Eleni Maleńka Miłość. Tę piękną pastorałkę wykonała Amelia Kubińska z klasy VIId. Natomiast dla tych mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli być z nami w kaplicy, opiekun SKC przekazała aniołki na ręce pani dyrektor.

To już nasze drugie takie wspólne z chórem Semper Fidei odwiedziny u chorych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowej Mszy św. i dziękujemy za kolejne ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy pani Ewie, dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej, która zawsze jest otwarta na nasze propozycje i z wielkim sercem nas gości, obdarowując również prezentami. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce.

Ja pragnę również serdecznie podziękować moim kochanym wolontariuszom, którzy mimo wolnych dni, znaleźli czas na wspólne spotkanie z chorymi oraz pani Beacie Witusińskiej i pani Basi Bajdała za pomoc i obecność.

Materiał: Katarzyna Dobosz opiekun SKC

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)