Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2020

Z kolędą i życzeniami w nowym roku. Wolontariusze odwiedzili chorych

fot. opiekun SKC

fot. opiekun SKC

Czas Bożego Narodzenia to okres radosnego wyśpiewywania kolęd i odwiedzin. Jest to #czas krótki, dlatego lubimy śpiewać kolędy i lubimy ich słuchać. Z takimi kolędowymi odwiedzinami do chorych, udali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle razem z opiekunem Katarzyną Dobosz i rodzicami.

W niedzielne popołudnie, 5 stycznia 2020 roku, dzieci uczestniczyły razem z mieszkańcami i pracownikami DPS w Eucharystii. Dzieci przygotowały oprawę liturgii słowa i pomagały księdzu do mszy świętej. Razem z wolontariuszami podczas mszy świętej obecny był również chór Semper Fidei z parafii św. Stanisława BM pod kierunkiem pani Mirosławy Maison, który swoim śpiewem pomagał w przeżywaniu tej Eucharystii. Ci mieszkańcy, którzy mogli przybyć tego dnia do kaplicy, po skończonej Eucharystii wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru. Na sam koniec zarówno przybyli goście, jak i mieszkańcy domu złożyli sobie Noworoczne życzenia. Wolontariusze przekazali chorym własnoręcznie wykonane aniołki i swoje życzenia przekazali poprzez wyśpiewanie utworu Eleni Maleńka Miłość. Tę piękną pastorałkę wykonała Amelia Kubińska z klasy VIId. Natomiast dla tych mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli być z nami w kaplicy, opiekun SKC przekazała aniołki na ręce pani dyrektor.

To już nasze drugie takie wspólne z chórem Semper Fidei odwiedziny u chorych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowej Mszy św. i dziękujemy za kolejne ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy pani Ewie, dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej, która zawsze jest otwarta na nasze propozycje i z wielkim sercem nas gości, obdarowując również prezentami. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce.

Ja pragnę również serdecznie podziękować moim kochanym wolontariuszom, którzy mimo wolnych dni, znaleźli czas na wspólne spotkanie z chorymi oraz pani Beacie Witusińskiej i pani Basi Bajdała za pomoc i obecność.

Materiał: Katarzyna Dobosz opiekun SKC

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)