Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

ZUS wypłacił kolejną transzę 500 plus. Rodzice otrzymali 240 mln zł

fot. pixabay

fot. pixabay

We wtorek, 21 czerwca rodzice otrzymali z ZUS-u prawie 240 mln zł w ramach nowego okresu świadczeniowego "500 plus". W sumie na konta uprawnionych trafiło łącznie 2,7 mld zł.

Od lutego ruszył nabór wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, trwający od
1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Tylko na nowy okres uprawnieni opiekunowie w całym kraju złożyli 4,1 mln wniosków dotyczących 6,3 mln dzieci, zaś w województwie kujawsko-pomorskim ponad 219 tys. wniosków na 331 tys. dzieci. W sumie na konta rodziców trafiło łącznie 2,7 mld zł, w regionie około 145,3 mln zł - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Rodzice i opiekunowie mogą ubiegać się z ZUS-u o świadczenie 500 plus na dzieci do 18 roku życia. Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. ZUS wypłaca 500 plus wyłącznie na rachunki bankowe.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców. Sami oni decydują kiedy wysłać wniosek: rano, w południe czy wieczorem.
Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe.

Każdy rodzic ma stały termin płatności, który może sprawdzić na PUE ZUS. Termin płatności został przydzielony automatycznie i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie wychowawcze. Kolejne terminy wypłat to 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20
i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Ważne!
Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku na okres świadczeniowy 2022/2023 mają na to czas tylko do końca czerwca 2022 r. Jeśli wniosek złożą później, to stracą część pieniędzy, bo prawo do 500 plus będzie przyznane od miesiąca, w którym wpłynie dokument. Wyjątek stanowią rodzice, którym urodziło się dziecko. Oni mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobią to w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin, otrzymają świadczenie z wyrównaniem – wyjaśnia rzeczniczka.

Materiał: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (8)

  STOP ZLODZIEJOOOM, w dniu 22-06-2022 10:19:59 napisał:

  Złodzieje okradają uczciwie pracujących ludzi

  odpowiedz

  • 6 (8)

  M, w dniu 22-06-2022 13:14:44 napisał:

  "Pińcet " + tylko dla pracujących. Dawanie wszystkim powoduje zwis rąk.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  pisinflacja w natarciu, w dniu 22-06-2022 13:46:22 napisał:

  "dadzą pińcet, a wyciągną 1600, żeby im jeszcze na premie co im się należy starczyło, ale ciemny lud to kupi i dalej będzie na złodziejski pis głosować, a potem jak powiedział morawiecki zap)(*&alaj za miskę ryżu i jescze ci powiedzą, że oni coś dają... nosz kwa ręce opadają

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 23-06-2022 11:39:34 napisał:

  500 para butów ha ha

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Basia, w dniu 23-06-2022 12:28:57 napisał:

  Niedługo będzie 700 i możecie nam zazdrościć. My z konkubinem wyciągamy ponad 7tysięcy miesięcznie a nie pracujemy nawet jednego dnia w miesiącu. A wy co tu robicie? Won od komputera pracować na moje socjalne! AHAHAHAHAHA!

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Z internetu , w dniu 23-06-2022 13:41:49 napisał:

  Dawno temu....... W życiu bym nie poszedł do roboty za 2 tyś. na rękę. Żyję z konkubinatu, w tym 3 dzieci, jedno chyba moje. Ona zarejestrowana oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę, ale sprzedaliśmy po 500 zeta za tonę - po co mi jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da - makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Dzieci mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci z pomocy społecznej dostały po 700zł, łącznie 2100 zł - kupiłem se nową komórkę: full wypas. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć - komornik nie ma mi co zabrać :-) a zresztą jakby co to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Tak się pomału żyje :-) :-) dobrze. Tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo - wkłułem się w kabel na sieni - tak że od rana piwko, papierosek i Eurosport. No - nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych, pokrzywdzonych przez los...........

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)