XXII Konkurs Poezji Religijnej. Szczególne wydarzenie

fot. MZSz
28 lutego br. w Muzeum Ziemi Szubińskiej, odbył się # XXII Konkurs Poezji Religijnej, który ma na celu inspirowanie młodych ludzi do refleksji nad wartościami chrześcijańskimi, wzmacnianie ich duchowości oraz rozwijanie umiejętności twórczego wyrażania myśli i uczuć. Dla wielu uczestników poezja staje się narzędziem do wyrażania swoich przeżyć, marzeń i nadziei.
Spotkanie to uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pani Anna Wiśniewska pełnomocnik burmistrza do spraw profilaktyki, zastępca Dyrektora MGOPS Pani Magdalena Jeziorowska, Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Pani Kamila Czechowska.
Uczestnicy konkursu przybyli do nas z ZSS z Kcyni, Karnowa, Żnina i Bydgoszczy ze szkoły nr 31 oraz z Szubina.
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami, upominkami oraz słodkim poczęstunkiem. Wyróżnione zostały trzy pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych I-V, VI-VIII Szkoły Podstawowej i klasy ponadpodstawowe.
Wyniki konkursu po obradach jury przedstawiały się następująco:
W kategorii I-V:
I miejsce uczennica ZSS w Karnowie Emilia Maik
II miejsce uczennica ZSS w Szubinie Amelia Kuśpa
III miejsce uczennica ZSS w Szubinie Michalina Pilarska i uczennica ZSS w Karnowie Amelia Tylewicz
Kategoria VI-VIII:
I miejsce uczeń ZSS w Żninie Jakub Przybyła
II miejsce uczeń ZSS w Żninie Krzysztof Napierała
III miejsce uczennica ZSS w Szubinie Julia Dyszkiewicz
Kategoria szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce uczeń ZSS w Karnowie Łukasz Kałas
II miejsce uczeń ZSS nr 31 w Bydgoszczy Michał Pawłowski
III miejsce uczeń ZSS w Szubinie Patryk Parus.
Na poziomie międzyszkolnym uczestnicy recytowali swoje utwory przed publicznością, co jest dla nich nie tylko wyzwaniem, ale i szansą na rozwój umiejętności publicznego wystąpienia. Oceniana była nie tylko treść wiersza, ale także jego interpretacja, dykcja oraz ekspresja emocjonalna.
W trakcie wydarzenia piękne utwory zaprezentował szkolny zespół muzyczny, który swoimi piosenkami uświetnił konkurs i zachęcił zebranych do wspólnego śpiewania.
Dla uczniów ze szkół specjalnych udział w konkursie poezji religijnej ma szczególne znaczenie. To nie tylko forma rywalizacji, ale przede wszystkim okazja do pokazania swojego świata wewnętrznego, wzmocnienia poczucia własnej wartości oraz przełamania barier komunikacyjnych.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, nauczycielom, gościom, gospodarzom, Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych i innym sponsorom za umożliwienie nam zorganizowanie tak wyjątkowego wydarzenia, które stanowi cenny wkład w edukację oraz rozwój osobisty i duchowy młodych ludzi, pokazując, że każdy ma głos, który warto usłyszeć.
materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej
Galeria
















Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!