Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Wyzwanie na nową kadencję. Wręczono czek na przedszkole

fot. pow.

fot. pow.

W sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie# ministra Łukasza Schreibera oraz wojewody Mikołaja Bogdanowicza pod nazwą ,, Wyzwania na nową kadencję".

Ma początku obaj panowie podziękowali za głosy oddane w wyborach do parlamentu. W tym miejscu przypomnę, że Łukasz Schreiber został ponownie posłem, zdobył 30 tysięcy głosów tym samym zwiększył swoje zaplecze wyborcze cztero krotnie w porównaniu do wyborów z 2015 roku. Pan Mikołaj Bogdanowicz mimo uzyskanego bardzo dobrego wyniku (70 tysięcy głosów) nie zasiądzie w ławach senackich.

Miłą niespodziankę sprawili panowie dyrektor Przedszkola Miejskiego w Mroczy pani Grażynie Stachowskiej wręczając czek na budowę nowego obiektu w wysokości 500.000 zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy finansowej premiera. Z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przyznano również 500.000 zł na budowę drogi gminnej Wyrza Kaźmierzewo w kierunku Witosławia. To nie koniec miłych niespodzianek, ponieważ burmistrz gminy pan Leszek Klesiński dowiedział się o pozytywnej weryfikacji wniosku dotyczącego budowy ronda przy pl. Wolności w Mroczy.

W dalszej części głos zabrali mieszkańcy Mroczy wśród nich pan prezes miejscowego Klubu Sportowego ,, Tarpan Mrocz" pan Henryk Szynal , który przedstawił problemy finansowe z jakimi boryka się obecnie klub. Następnie wykładowcy Technikum Mundurowego oraz młodzież licznie zgromadzona w sali, poprosili naszych gości o wsparcie finansowe w zakresie profesjonalnego wyposażenia sal dydaktycznych oraz stworzenia wirtualnej strzelnicy. Młodzież technikum informowała o problemach komunikacyjnych na terenie gminy. Poruszony został również wątek szlaku kolejowego Gniezno - Chojnice - jego reaktywacja w jakimś stopniu rozwiązałaby problemy komunikacyjne gminy Mrocza.

Spotkanie było również okazją do złożenie życzeń naszemu ministrowi, ponieważ właśnie dzisiaj Łukasz Schreiber obchodził imieniny.

Materiał: Piotr Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)