Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
13 czerwca 2018

Wysoka lokata Justyny Talarczyk w Lidze Starożytniczej

fot. pow.

fot. pow.

26 maja w Collegium Maius UMK w Toruniu odbył się finał XI edycji Ligi Starożytniczej. #Uczennica klasy II politechnicznej I LO w Nakle zajęła zaszczytne miejsce na ponad 200 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego.

Wykłady odbywały się na Wydziale Historycznym co miesiąc przez cały rok szkolny. Przedsięwzięcie ma formułę konkursu z wiedzy o dorobku antycznym. Tematyka zajęć była niezwykle urozmaicona i obejmowała literaturę starożytną, sztukę, muzykę, mitologię, filozofię, historię i jej wpływ na kulturę europejską. Spotkania prowadzili naukowcy z wielu uczelni, np. UMK, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z I LO brało udział 20 uczniów z klasy I praw, II praw, III praw, I polit., II polit., I med., I ang. Z roku na rok wzrasta popularność i atrakcyjność Ligi wśród uczniów Krzywoustego. Chętnie angażują się w nią uczniowie większości klas bez względu na profil.

W ten sposób rozbudzają swoje zainteresowania humanistyczne i kształtują świadomość wspólnej tradycji europejskiej. Najlepszy wynik po raz drugi osiągnęła Justyna Talarczyk nagrodzona pamiątkowym dyplomem i nagrodami rzeczowymi. Pozostali otrzymali dyplomy za aktywny udział w Lidze. Gratulujemy wszystkim niezwykle wytrwałym licealistom.

materiał: Violetta Hejza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)