Dziś mamy 18 sierpnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:
13 czerwca 2018

Wysoka lokata Justyny Talarczyk w Lidze Starożytniczej

fot. pow.

fot. pow.

26 maja w Collegium Maius UMK w Toruniu odbył się finał XI edycji Ligi Starożytniczej. #Uczennica klasy II politechnicznej I LO w Nakle zajęła zaszczytne miejsce na ponad 200 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego.

Wykłady odbywały się na Wydziale Historycznym co miesiąc przez cały rok szkolny. Przedsięwzięcie ma formułę konkursu z wiedzy o dorobku antycznym. Tematyka zajęć była niezwykle urozmaicona i obejmowała literaturę starożytną, sztukę, muzykę, mitologię, filozofię, historię i jej wpływ na kulturę europejską. Spotkania prowadzili naukowcy z wielu uczelni, np. UMK, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z I LO brało udział 20 uczniów z klasy I praw, II praw, III praw, I polit., II polit., I med., I ang. Z roku na rok wzrasta popularność i atrakcyjność Ligi wśród uczniów Krzywoustego. Chętnie angażują się w nią uczniowie większości klas bez względu na profil.

W ten sposób rozbudzają swoje zainteresowania humanistyczne i kształtują świadomość wspólnej tradycji europejskiej. Najlepszy wynik po raz drugi osiągnęła Justyna Talarczyk nagrodzona pamiątkowym dyplomem i nagrodami rzeczowymi. Pozostali otrzymali dyplomy za aktywny udział w Lidze. Gratulujemy wszystkim niezwykle wytrwałym licealistom.

materiał: Violetta Hejza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)