Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Wyprawa do muzeum. Dzieci wykonały pachnące mydełka

fot. Marta Podemska

fot. Marta Podemska

To była wyprawa po "czystą" wiedzę. W poniedziałek, 14 października 2019 r. dzieci z # grupy "Niezapominajki" z nakielskiego Przedszkola nr 1 "Tęczowe Wzgórze" zwiedziły Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, które prezentuje eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historię produkcji i używania mydła.

Nie zabrakło zabawnych momentów. Niemniej jednak była to historyczna wizyta dla bydgoskiego muzeum. Pracownicy zgodnie przyznali, że nie gościli jeszcze w swoich progach tak młodych gości.

Zwieńczeniem wizyty był warsztat, podczas którego dzieci samodzielnie wykonały pachnące mydełka.

materiał: Marta Podemska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)