Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 lipca 2019

Wypoczynek w Jarosławcu. Nad morzem fajnie jest

fot.  M. Jankowski

fot. M. Jankowski

Od 2 do 9 lipca grupa dzieci i młodzieży wypoczywała nad morzem#. Wyjazd dla najmłodszych nakielan po raz kolejny zorganizował Samorząd Mieszkańców nr 9.

Mimo czasem niekorzystnej pogody uczestnicy wyjazdu nie mogli narzekać na nudę. Zapoznali się z sympatycznymi alpakami, „przejechali się” kolorową ciuchcią, odwiedzili muzeum bursztynu, spacerowali brzegiem morza, pływali w basenie, a także uczestniczyli w zawodach sportowych, pokazie talentów, dyskotekach i zajęciach plastycznych.

Tradycyjnie rozegrano także mecz siatkarski - kadra kontra koloniści - w którym tym razem triumfowała „starszyzna”. Podczas wypoczynku w Jarosławcu zawarto liczne nowe przyjaźnie, a uczestnicy przyrzekli sobie, że spotkają się ponownie w przyszłym roku.

Kierownikiem i organizatorem wyjazdu był przewodniczący Samorządu Mieszkańców nr 9 - Piotr Marciniak. Obowiązki wychowawców pełnili: Izabela Antoniak, Danuta Mikuła i Mateusz Jankowski.

Organizator serdecznie dziękuje Skokowi Stefczyka, Bankowi Santander i Technikum Menedżerskiemu w Bydgoszczy za zapewnienie nagród i upominków dla kolonistów.

Materiał: M. Jankowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 11 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)