Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2021

Wypadek z udziałem 31 dzieci! Autobus wpadł do rowu

fot. KM PSP Toruń

fot. KM PSP Toruń

20 września 2021 roku doszło do wypadku drogowego z udziałem 31 dzieci i 6 osób dorosłych#, w tym 5 opiekunów oraz kierowca autokaru w Wytrębowicach pod Toruniem.

Zgłoszenie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu otrzymała o godzinie 10.13 i jak wynikało z informacji, autokar wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na miejsce natychmiast zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Udział w działaniach brało 7 zastępów straży pożarnej, 7 Zespołów Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, motoambulans oraz 4 radiowozy.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu stanu medycznego wszystkich osób biorących udział w wypadku, udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanym, zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR oraz zabezpieczeniu nasypu, aby autokar nie zsunął się ze skarpy - poinformował kpt. mgr inż. Przemysław Baniewski - Ofocer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Ranne zostały 4 osoby dorosłe z obrażeniami kończyn dolnych, a 31 dzieci przebadano na miejscu, a 14 z nich przetransportowano do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu - dodał kpt. mgr inż. Przemysław Baniewski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)