Dziś mamy 19 stycznia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 lutego 2018

Wykłady poświęcone turystyce. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

6 lutego br. uczniowie klasy II Technikum Obsługi Turystycznej ZSP im. S. Staszica w #ramach współpracy z Instytutem Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uczestniczyli w cyklu wykładów poświęconych tematyce Turystyki.

Pierwszy wykład został wygłoszony przez prof. Zbigniewa Podgórskiego (dyrektora Instytutu).Tematem był Region Turystyczny Ameryki Południowej, a dokładnie Peru. Młodzież dowiedziała się, że kraj ten podzielony jest na trzy krainy geograficzne: Costa-wybrzeże, Sierra - góry i Selva - lasy deszczowe.

Bardzo ciekawie omówione zostały najważniejsze walory turystyczne kraju takie jak: Machu Picchu (stary szczyt) - najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone jest na wysokości 2090–2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Huayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich oraz bogata kultura Inków Nazca, która została również wpisana w 1983 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Drugi wykład pt.: "Zamki, wino, szybkie samochody i... Leonardo da Vinci" został zaprezentowany przez dr Hannę Michniewicz-Ankiersztajn, która opowiedziała o regionie doliny Loary – krainie historycznej Francji.

Uczniowie z fascynacją słuchali wykładów, a dzięki współpracy z Instytutem Geografii mają możliwość uzupełnić i utrwalić zdobytą w szkole wiedzę. Opiekunami wyjazdu byli: p. Agnieszka Poskrop oraz p. Karol Lizak.

materiał Karol Lizak

Autor nie wyrażą zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)