Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 września 2023

Wyjazd na niedzielny spektakl "Don Juan". Wycieczka do Torunia

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 17 września Samorząd Mieszkańców nr 4 zorganizował wyjazd #do Torunia.

Zaraz  po przyjeździe  uczestnicy wycieczki skorzystali z czasu wolnego. Pogoda sprzyjała toteż chętnie spacerowano, zwiedzano i podziwiano piękne miasto. Korzystano również z bogatej bazy gastronomicznej, delektowano się pysznymi obiadami, deserami czy dobrą kawą.

Po takim relaksie przyszedł czas na spektakl w teatrze Wilama Horzycy pt. "Don Juan",  sztuki napisanej przez Moliera. Jak przedstawiono na stronie teatru : " w  Don Juanie w reżyserii Michala Kotańskiego zderzają się religia, obyczajowa rewolucja i polityka, a w centrum tej areny staje tytułowy bohater – uwspółcześniony, ale wciąż pozostający duchowym spadkobiercą  oryginału."Widzowie mogli zmierzyć się z uwspółcześnioną i  przedstawioną w " horzyckim ", specyficznym stylu wersją sztuki. Jak to często bywa spektakl wywarł mieszane uczucia u oglądających. Jedni byli zachwyceni u innych wywołał sprzeciw czy zgorszenie. Na pewno skłonił do przemyśleń i szukania  podobieństw aktualnych wciąż treści.

Wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy, że zechcieli z nami spędzić czas.

Już teraz informujemy, że następny wyjazd do teatru odbędzie się 22 października 2023 roku na sztukę pt. "Wiśniowy sad"  Antoniego Czechowa. Zapisy 13 października od godz.17.00 do 18.00 w bibliotece przy ulicy Dąbrowskiego 20. Zapraszamy serdecznie.

Materiał: Katarzyna Borzych-Kubacka / Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 4

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)