Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2019

Wyjątkowy wykład dla UTW! „Wyspa wsparcia dla osób w jesieni życia”

fot. Lidia Bembnista

fot. Lidia Bembnista

To kolejny raz, kiedy w jedno popołudnie zamiast jednego wykładu odbyły się dwa.

Podczas pierwszego z nich, słuchacze wysłuchali tematu  „Wyspa wsparcia dla osób w jesieni życia”, którego prelegentką była  Krystyna Wegner-Kowalska – psycholog. Pani Krystyna, opowiedziała o procesach starzenia się , aktywnościach jakie powinno podejmować się w starszym wieku oraz życiu na emeryturze. 

Podczas drugiego wykłady dla nakielskich słuchaczy zaprezentował się Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy UKW w Bydgoszczy w spektaklu estradowym pt. ”Liliowy kapelusz”, którego autorką była Renata Repińska. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium otrzymanego od Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego.

materiał: Lidia Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)