Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2019

Wyjątkowy wykład dla UTW! „Wyspa wsparcia dla osób w jesieni życia”

fot. Lidia Bembnista

fot. Lidia Bembnista

To kolejny raz, kiedy w jedno popołudnie zamiast jednego wykładu odbyły się dwa.

Podczas pierwszego z nich, słuchacze wysłuchali tematu  „Wyspa wsparcia dla osób w jesieni życia”, którego prelegentką była  Krystyna Wegner-Kowalska – psycholog. Pani Krystyna, opowiedziała o procesach starzenia się , aktywnościach jakie powinno podejmować się w starszym wieku oraz życiu na emeryturze. 

Podczas drugiego wykłady dla nakielskich słuchaczy zaprezentował się Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy UKW w Bydgoszczy w spektaklu estradowym pt. ”Liliowy kapelusz”, którego autorką była Renata Repińska. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium otrzymanego od Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego.

materiał: Lidia Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)