Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Wyjątkowe święto w przedszkolu. Dzieci spędziły je z najmilszą zabawką

fot. Przedszkole Reksio

fot. Przedszkole Reksio

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i #niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

W przedszkolu „Reksio” jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Misiowe spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach oraz recytacja wiersza. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw.  Sprawdzone zostały także umiejętności manualne przedszkolaków  w konkursie plastycznym „W krainie pluszowego niedźwiadka”. Prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce. 

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno dzieci z Przedszkola „Reksio” powtórzą go w przyszłym roku.

 Materiał: B. Wajer, Przedszkole Reksio

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)