Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 września 2023

Wydarzenie sportowe w szczytnym celu. Nakielanie wybiegali ponad 78 km

fot. powierzone

fot. powierzone

W minioną sobotę, miłośnicy biegania z #Nakła nad Notecią i okolic wzięli udział w emocjonującym wydarzeniu sportowym – 7 PKO Bieg Charytatywny (biegi sztafetowe) w Pile. To nie tylko okazja do rywalizacji, ale również dowód na to, jak sport może pomagać potrzebującym.

Bieg sztafetowy, który odbył się 23 września 2023 roku, przyciągnął 48 uczestników z Nakła nad Notecią i okolicznych miejscowości a w zasadzie to przyciągnęła i namówiła do tej pięknej inicjatywy Agnieszka Ciesielska – zapalona miłośniczka wszelakich sportów. Uczestnicy podzielili się na 6 pięcioosobowych drużyn o bardzo wdzięcznych nazwach (Pędzące żółwie, Wesołe żuczki, Smerfy, Galopujące Dżdżownice, Malinowe chmurki, Keczup Team). Najważniejszym aspektem tego biegu było to, że miał on cel charytatywny. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy sportowej zostaną przekazane na wsparcie utalentowanych sportowo dzieci. Organizatorzy byli podekscytowani wsparciem, jakie otrzymali od społeczności Nakła nad Notecią, gdyż wspólnymi siłami wybiegaliśmy 78km i 356m. Podczas biegu nie brakowało emocji. Drużyny rywalizowały nie tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o okazję do pomocy innym. Atmosfera była niesamowita, a uczestnicy wspierali się nawzajem na trasie i przy metach przekaźnikowych.

Po wielu emocjonujących kilometrach wyróżnienie jako sztafeta kobieca otrzymały “Malinowe Chmurki” w składzie: Cholewczyńska Wioletta, Bajdziak Monika, Waszak Milena, Splitt Anna i Marciniak Aleksandra. Pięknie zaprezentowały się także dzieci z klubu sportowego Luks Start Nakło zajmując wysokie miejsca na podium.

Bieg sztafetowy Nakielan w Pile to doskonały przykład, jak sport może łączyć ludzi i pomagać potrzebującym. Ten bieg nie tylko wzmocnił więzi między uczestnikami, ale również rozpalił iskrę pomagania w sercach wielu osób. Mamy nadzieję, że to wydarzenie odbędzie się kiedyś na pięknym nakielskim stadionie. Chcielibyśmy z całego serca podziękować Starostwu Powiatowemu z Nakła nad Notecią oraz Urzędowi Miasta i Gminy z Nakła nad Notecią za Waszą nieocenioną pomoc w zorganizowaniu transportu na nasze zawody oraz za niespodzianki, które sprawiły, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy dla każdego uczestnika. Dziękujemy każdemu, kto dodatkowo przyczynił się w pomoc w zorganizowaniu wyjazdu tak dużej grupy ludzi z Nakła: pani Monice Młynarczyk i pani Darii Smolińskiej za pomoc w dokumentacji przedstartowej, panu Szymonowi Niemczewskiemu za nagłaśnianie informacji o zbieraniu drużyn, pani Aleksandrze Radtke za przygotowanie i opiekę nad dziećmi, Mai Ciesielskiej za piękne transparenty dla każdej drużyny, Adrianowi Ciesielskiemu za techniczne ogarnięcie składów drużyn i opłacanie pakietów na internetowym koncie biegu PKO, Policji za zapewnienie nam bezpiecznej podróży i pani Elizie Sawińskiej za fotografowanie podczas zawodów. Na koniec nie można pominąć osoby, bez której to wszystko nie miałoby miejsca, czyli Agnieszce Ciesielskiej. Była ona nie tylko inicjatorką wyjazdu ale przede wszystkim świetną koordynatorką wszystkich spraw z tym związanych. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i zaangażowanie w nasze wydarzenie. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję współpracować z Wami w przyszłości.

Materiał: Agnieszka Dolacinska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)