Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

27 września 2022

Wycieczka w nagrodę. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc

fot. powierzone

fot. powierzone

Młodzież z technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół # im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w ramach projektu „Ekonomia i rachunkowość szansą na lepszy start w dorosłość”, finansowanego przez Powiat Nakielski poznała praktyczne podejście do zagadnień ekonomicznych, rachunkowych i przedsiębiorczych.

W dniach 20–23 października 2022r. ekonomiści ze Staszica zwiedzili Gildę Rolno-Ogrodniczą w Poznaniu, Wrocław, Karpacz, Szklarską Porębę, kopalnię uranu i wędrowali po szlakach Karkonoszy. Celem realizowanego projektu na zajęcia pozalekcyjne jest poznanie praktycznego podejścia do zagadnień ekonomicznych.

W trakcie wycieczki przedmiotowej uczniowie poznali zasady funkcjonowanie rynku hurtowego w Poznaniu, natomiast w hucie szkła Julia zasady sprzedaży na rynku detalicznym. Zapoznali się z zabytkami architektonicznymi stolicy Dolnego Śląska i zwiedzili jego najwyższy budynek Sky Tower. Uczniowie poznali historię kopalni i zasady jej funkcjonowania. Młodzież w ramach aktywnego wypoczynku weszła na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę oraz zapoznała się z formami i metodami promocji miast turystycznych, szczególnie Karpacza i Szklarskiej Poręby. Ekonomiści przeszli szlakami do Wodospadu Kamieńczyka oraz wodospadu Szklarki.

Wycieczka stanowiła również nagrodę dla reprezentacji naszej szkoły w turnieju ekonomicznym Sukces na Bank, w składzie uczniów z klasy 4cg: Zuzanna Gajewska, Marika Łasa, Laura Paszkiewicz, Krystian Radowski i Cyprian Młynarczyk. Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią znalazł się w ósemce najlepszych szkół z całej Polski. Uczniowie wygrali 2000 zł, które pokryły koszty ich wyjazdu. Uczniowie zdobyli tytuł laureatów konkursu, odcinki turnieju można było obejrzeć w wakacje w telewizji TVP3 (obecnie dostępne na platformie VOD).

Koordynatorkami projektu na zajęcia pozalekcyjne są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz. Uczniami w trakcie wyjazdu opiekowały się nauczycielki: Agnieszka Rotkiewicz, Małgorzata Sass- Jakóbczyk i Ewa Welker.

materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)