Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

27 września 2022

Wycieczka w nagrodę. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc

fot. powierzone

fot. powierzone

Młodzież z technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół # im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w ramach projektu „Ekonomia i rachunkowość szansą na lepszy start w dorosłość”, finansowanego przez Powiat Nakielski poznała praktyczne podejście do zagadnień ekonomicznych, rachunkowych i przedsiębiorczych.

W dniach 20–23 października 2022r. ekonomiści ze Staszica zwiedzili Gildę Rolno-Ogrodniczą w Poznaniu, Wrocław, Karpacz, Szklarską Porębę, kopalnię uranu i wędrowali po szlakach Karkonoszy. Celem realizowanego projektu na zajęcia pozalekcyjne jest poznanie praktycznego podejścia do zagadnień ekonomicznych.

W trakcie wycieczki przedmiotowej uczniowie poznali zasady funkcjonowanie rynku hurtowego w Poznaniu, natomiast w hucie szkła Julia zasady sprzedaży na rynku detalicznym. Zapoznali się z zabytkami architektonicznymi stolicy Dolnego Śląska i zwiedzili jego najwyższy budynek Sky Tower. Uczniowie poznali historię kopalni i zasady jej funkcjonowania. Młodzież w ramach aktywnego wypoczynku weszła na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę oraz zapoznała się z formami i metodami promocji miast turystycznych, szczególnie Karpacza i Szklarskiej Poręby. Ekonomiści przeszli szlakami do Wodospadu Kamieńczyka oraz wodospadu Szklarki.

Wycieczka stanowiła również nagrodę dla reprezentacji naszej szkoły w turnieju ekonomicznym Sukces na Bank, w składzie uczniów z klasy 4cg: Zuzanna Gajewska, Marika Łasa, Laura Paszkiewicz, Krystian Radowski i Cyprian Młynarczyk. Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią znalazł się w ósemce najlepszych szkół z całej Polski. Uczniowie wygrali 2000 zł, które pokryły koszty ich wyjazdu. Uczniowie zdobyli tytuł laureatów konkursu, odcinki turnieju można było obejrzeć w wakacje w telewizji TVP3 (obecnie dostępne na platformie VOD).

Koordynatorkami projektu na zajęcia pozalekcyjne są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz. Uczniami w trakcie wyjazdu opiekowały się nauczycielki: Agnieszka Rotkiewicz, Małgorzata Sass- Jakóbczyk i Ewa Welker.

materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)