Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2019

Wycieczka trampkarzy do Niemiec. Piłkarze pokazali się z dobrej strony

fot. LZS DĄB Potulice

fot. LZS DĄB Potulice

W dniach 2-4 sierpnia drużyna trampkarzy LZS Dąb Potulice uczestniczyła w# obchodach 110 lat istnienia klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda w Niemczech.

W piątek wieczorem chłopcy wzięli udział w mini turnieju piłki nożnej na specjalnie przygotowanym boisku, na którym rozgrywano mecze czterech na czterech. Chłopcy z Gminy Nakło nad Notecią pomimo dużej różnicy wieku pokazali się z bardzo dobrej strony czym wprawiali w podziw nie tylko kibiców zebranych na turnieju a także samych zawodników przeciwnych drużyn. Pierwszy dzień pobytu w Elsterwerdzie zakończył się dla zawodników późnym wieczorem.

W sobotni poranek młodzi piłkarze wraz z kadrą szkoleniową zostali zaproszeni przez Panią Burmistrz Elsterwerdy Anję Heinrich na uroczyste śniadanie do ratusza gminy. Pani Burmistrz wyraziła swoje zadowolenie, że tak młodzi piłkarze z Gminy Nakło odwiedzili jej gminę. Podczas śniadania dowiedzieliśmy się od Pani Burmistrz, że jesteśmy pierwszą ekipą, która posiłek spożywa w ratuszu Elsterwerdy. O godz. 14.00 po odśpiewaniu hymnu państwowego trampkarze Dębu Potulice rozegrali oficjalny mecz międzypaństwowy z rówieśnikami SV Preussen Elsterwerda. Po bardzo dobrym meczu nasi chłopcy zwyciężyli 2-1 a bramki strzelili Mieszko Ksobiak i Kajetana Siekierka. Po ciężkim meczu dzięki uprzejmości trenerów z Niemiec udaliśmy się na piękne kąpielisko gdzie przy ładnej pogodzie mogliśmy zażyć orzeźwiającej kąpieli. W sobotnich godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym, na który zostaliśmy zaproszeni przez klub z Niemiec.

W niedzielę po śniadaniu wyjechaliśmy z Elsterwerdy i w godzinach wieczornych dotarliśmy do Polski – Nakła. To była super przygoda i nowe doświadczenie dla wszystkich. Zawodnikom i trenerowi należą się wielkie brawa za super postawę na boisku i poza nim podczas całego pobytu w Elsterwerdzie i godne reprezentowanie Gminy Nakło nad Notecią. Osobne podziękowania należą się Panu Markowi Kamińskiemu kierowcy, który bezpiecznie woził nasz zespół a szczególne podziękowania dla Pani Anetty Nowak naszej tłumaczki bez której byłoby nam w Niemczech zdecydowanie trudniej. Na koniec również wielkie podziękowania dla władz miasta Elsterwerda i klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda za bardzo miłe przyjęcie naszego zespołu i wspaniałą gościnność. Zawodnicy i trenerze Dębu Potulice dziękują również Panu Burmistrzowi Sławomirowi Napierale i Pani Annie Mrozek za umożliwienie naszym zawodnikom wyjazdu do Elsterwerdy. Dzięki temu nawiązaliśmy super znajomości, które na pewno będą procentować w przyszłości.

Materiał: LZS DĄB Potulice

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)