Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2019

Wycieczka trampkarzy do Niemiec. Piłkarze pokazali się z dobrej strony

fot. LZS DĄB Potulice

fot. LZS DĄB Potulice

W dniach 2-4 sierpnia drużyna trampkarzy LZS Dąb Potulice uczestniczyła w# obchodach 110 lat istnienia klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda w Niemczech.

W piątek wieczorem chłopcy wzięli udział w mini turnieju piłki nożnej na specjalnie przygotowanym boisku, na którym rozgrywano mecze czterech na czterech. Chłopcy z Gminy Nakło nad Notecią pomimo dużej różnicy wieku pokazali się z bardzo dobrej strony czym wprawiali w podziw nie tylko kibiców zebranych na turnieju a także samych zawodników przeciwnych drużyn. Pierwszy dzień pobytu w Elsterwerdzie zakończył się dla zawodników późnym wieczorem.

W sobotni poranek młodzi piłkarze wraz z kadrą szkoleniową zostali zaproszeni przez Panią Burmistrz Elsterwerdy Anję Heinrich na uroczyste śniadanie do ratusza gminy. Pani Burmistrz wyraziła swoje zadowolenie, że tak młodzi piłkarze z Gminy Nakło odwiedzili jej gminę. Podczas śniadania dowiedzieliśmy się od Pani Burmistrz, że jesteśmy pierwszą ekipą, która posiłek spożywa w ratuszu Elsterwerdy. O godz. 14.00 po odśpiewaniu hymnu państwowego trampkarze Dębu Potulice rozegrali oficjalny mecz międzypaństwowy z rówieśnikami SV Preussen Elsterwerda. Po bardzo dobrym meczu nasi chłopcy zwyciężyli 2-1 a bramki strzelili Mieszko Ksobiak i Kajetana Siekierka. Po ciężkim meczu dzięki uprzejmości trenerów z Niemiec udaliśmy się na piękne kąpielisko gdzie przy ładnej pogodzie mogliśmy zażyć orzeźwiającej kąpieli. W sobotnich godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym, na który zostaliśmy zaproszeni przez klub z Niemiec.

W niedzielę po śniadaniu wyjechaliśmy z Elsterwerdy i w godzinach wieczornych dotarliśmy do Polski – Nakła. To była super przygoda i nowe doświadczenie dla wszystkich. Zawodnikom i trenerowi należą się wielkie brawa za super postawę na boisku i poza nim podczas całego pobytu w Elsterwerdzie i godne reprezentowanie Gminy Nakło nad Notecią. Osobne podziękowania należą się Panu Markowi Kamińskiemu kierowcy, który bezpiecznie woził nasz zespół a szczególne podziękowania dla Pani Anetty Nowak naszej tłumaczki bez której byłoby nam w Niemczech zdecydowanie trudniej. Na koniec również wielkie podziękowania dla władz miasta Elsterwerda i klubu sportowego SV Preussen Elsterwerda za bardzo miłe przyjęcie naszego zespołu i wspaniałą gościnność. Zawodnicy i trenerze Dębu Potulice dziękują również Panu Burmistrzowi Sławomirowi Napierale i Pani Annie Mrozek za umożliwienie naszym zawodnikom wyjazdu do Elsterwerdy. Dzięki temu nawiązaliśmy super znajomości, które na pewno będą procentować w przyszłości.

Materiał: LZS DĄB Potulice

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)