Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2018

Wycieczka dydaktyczna do Szwecji. Młodzież nie tylko przygotowywała się do egzaminu

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali oraz # Technikum Żeglugi Śródlądowej 13-14 września 2018 roku wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Szwecji.

Celem zajęć była realizacja podstawy programowej w zakresie pozyskania umiejętności stanowiących podbudowę do kształcenia w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali (rozróżnianie portów i terminali, elementów infrastruktury portów i terminali, charakterystyka systemów zarządzania portami i terminalami, zapoznanie z rodzajami usług w portach i terminalach).

To okazja przygotowania do egzaminu zawodowego w kwalifikacji A.U.33. „Obsługa podróżnych w portach i terminalach”. Młodzież zapoznała się z infrastrukturą punktową terminalu promowego pasażersko- samochodowego w Świnoujściu. Wzięła udział w odprawie pasażerów w Terminalu Promowym w Świnoujściu i na promie m/f  „Mazovia”.

Ukoronowaniem zajęć było zwiedzanie Ystad pod opieką pilota- przewodnika w ramach oferty dla grup „ Błękitna szkoła ze zwiedzaniem Ystad” Polferries Polska Żegluga Bałtycka SA.

materiał: Michał Swoboda, Wioletta Ossowska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)